Notebooki dla studenta – co warto wiedzieć przed zakupem?

Rozpoczęcie studiów to dla każdego żaka ekscytujący moment w życiu. Oprócz wielu bardzo ważnych spraw warto także pomyśleć o odpowiednim sprzęcie do pracy. Na jakie notebooki warto zwrócić uwagę?

Dlaczego sięgamy po notebooki?

Na studiach bardzo istotna jest mobilność. Na studiach komputer przyda się nie tylko w domu, ale i w podróży, czy na zajęciach. Posiadanie notebooka jest więc najlepszym rozwiązaniem. Jednak jak wybrać model, który spełni nasze oczekiwania? Przede wszystkim komputer powinniśmy wybierać pod kątem studiowanego przez nas kierunku. Dlatego lekkość i kompaktowość nie powinna być jedynym czynnikiem, który uwzględniamy podczas dokonywania zakupu. Równie ważna jest także wydajność. Kiedy przyjdzie nam korzystać z programów do obróbki zdjęć, wideo, czy projektowania graficznego, szybko zauważymy, na co stać nasz sprzęt. Pamiętajmy, że urządzenie o innej charakterystyce będzie potrzebne studentowi prawa, a zupełnie po coś innego sięgnie student informatyki. Dlatego warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Jeśli zamierzamy programować lub obrabiać grafikę, koniecznie postawmy na notebooki z mocnymi podzespołami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na procesor, pamięć RAM oraz kartę graficzną. Szybkość pracy jest tutaj bardzo istotna. Dlatego szukajmy podzespołów najnowsze generacji z pamięcią operacyjną minimum 8 GB oraz dedykowaną kartą graficzną. Wówczas nie będziemy musieli obawiać się o to płynność działania podczas pracy na rozmaitych programach. Dla studenta kierunków humanistycznych wystarczające będą natomiast notebooki wyposażone w procesory niższej generacji ze zintegrowaną kartą graficzną. Chyba że lubimy sobie pograć, wówczas warto uwzględnić obecność dedykowanego układu.

Notebooki – co z klawiaturą i ekranem?

Oprócz wnętrza istotne są także inne elementy notebooka. Warto zwrócić uwagę na ekran. Przekątna 15,6” gwarantuje nam dobrą widoczność i obraz w jakości FullHD. Pomocna jest także matowa matryca, która gwarantuje bezproblemowe korzystanie ze sprzętu w pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu. Jeśli jesteśmy humanistami i planujemy dużo pisać, powinniśmy także wybierać notebooki z klawiaturą o niskim skoku. Wówczas klawisze reagują na lekkie wciśnięcie, co redukuje hałas i pozwala tworzyć treści bez licznych błędów. Kiedy już będziesz wiedział, czego oczekujesz po dobrym notebooku, możesz rozpocząć poszukiwania modelu, który będzie odpowiadał ci cenowo. Nie musisz jednak kupować całkowicie nowego sprzętu. Warto sprawdzić ofertę firm zajmujących się sprzedażą sprzętu powystawowego czy poleasingowego. Jedną z nich znajdziesz tutaj https://goodfrog.pl/Laptopy-i-Tablety-c17. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość dopasowania sprzętu do potrzeb klienta. Warto sprawdzić, czy mamy możliwość skorzystania z takiej opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here