Tani internet jak wybrać najkorzystniejszą ofertę

0

Internet to narzędzie, bez którego ciężko wyobrazić sobie obecnie życie. Jest on przydatny w nauce, w pracy, jak i w przypadku chęci uzyskania dostępu do ciekawej rozrywki. Niestety, dla wielu osób poważną barierą może okazać się koszt korzystania z usługi internetu. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę internetową? Czym się kierować, by postawić na najlepsze rozwiązanie z tych dostępnych na rynku?

Samsung Galaxy S7. Zobacz, dlaczego warto go mieć

0

Model Galaxy S7 to poprzednik Samsunga Galaxy S8, który jest aktualnym modelem flagowym firmy z Korei. Starszy brat znajduje się ciągle w ofercie operatorów komunikacyjnych i cieszy się sporą popularnością. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na zakup ubiegłorocznego modelu.

Router z kontrolą rodzicielską. Najciekawsze modele

0
Router z kontrolą rodzicielską. Najciekawsze modele

Do niedawna jedynie rodzice mogli wpływać na dziecko i osobiście dopilnować, jakie treści przegląda ono za pośrednictwem Internetu. Jak wiadomo, wcale nie było to takie proste. Teraz jednak istnieje możliwość skorzystania z nowoczesnych routerów, które wyposażono w tak zwaną kontrolę rodzicielską. Opcja ta pozwala zablokować niektóre usługi i strony, które nie powinno pojawiać się pośród treści przeglądanych przez dzieci. Nie jest to jednak szczyt możliwości, które obecnie oferowane są na rynku z nowoczesnymi modelami routerów.

Tania opcja – router Netgear R6220

Prezentowany router to jedna z tańszych opcji umożliwiających skorzystanie z kontroli rodzicielskiej. Model ten pozwala skutecznie zablokować dostęp do niepożądanych treści dzieciom. Co więcej, można skutecznie ustalić, w jakich godzinach ma działać blokada oraz ukierunkować router na wybrane urządzenia odbiorcze. Urządzenie wyróżnia także kilka innych opcji. Korzysta ono bowiem z dwuzakresowej sieci WiFi oraz portów LAN, jak i WLAN. Z jego pomocą można także utworzyć sieć WiFi dla gości.

Ciekawa alternatywa – ASUS RT-AC1200G+

Model ten oczywiście także zapewnia możliwość stworzenia blokady rodzicielskiej oraz blokadę połączeń dla dzieci poza określonymi godzinami. ASUS wyróżnia jeszcze jedna ciekawa zaleta. Ma on wbudowane cztery anteny oraz korzysta z technologii AiRadar, która kształtuje wiązki. To wpływa korzystnie na zwiększenie zasięgu sieci, a pozyskiwane efekty skutecznie konkurują z innymi modelami routerów. Omawiane urządzenie działa z modemami 3G oraz 4G, jest również kompatybilne z drukarkami.

Wysoka funkcjonalność z modelem AVM FRITZ! Box 4040

Jak zauważono, jest to niezwykle funkcjonalny model, który zapewnia szybkie połączenie z Internetem bez względu na wykorzystywane łącze. Umożliwia także podpięcie zewnętrznego modemu LTE. Jego najważniejszą funkcją jest oczywiście kontrola rodzicielska z blokadą stron dla dorosłych na podstawie zapisanej w urządzeniu bazy www.

Router z kontrolą rodzicielską. Najciekawsze modele

Co więcej, router korzysta z dobrodziejstw Gigabit LAN, jak i WLAN AC 844 Mbit/s w połączeniu z N 400 Mbit/s.

Zaawansowany router – D- Link DWR- 921

Router ten stanowi połączenie wielu nowinek technologicznych, dzięki którym zapewnia się wysoka funkcjonalność oaz niezawodność prezentowanego sprzętu. Wspomniany model routera to wysoka jakość objawiająca się w wysokiej wydajności sieci. Oprócz kontroli rodzicielskiej sprzęt wyposażono także w podwójną zaporę oraz wysokiej klasy szyfrowanie WPA- WPA2.

Model wart uwagi – Edimax BR- 6208AC

Jeżeli pragnie się uzyskać wysoką jakość w przystępnej cenie, warto pomyśleć właśnie o tym modelu routera. Umożliwia on bowiem wprowadzenie kontroli rodzicielskiej z przypisaniem wybranych komputerów, a także określeniem godzin blokady. Być może jego wydajność nie dorównuje poziomem przedstawionej konkurencji, mimo to dzieci będą dzięki niemu bezpieczne. Router obsługuje WiFi w standardzie 802.11ac.

Router znany i popularny – TP- Link TL-WR1043ND

Cena tego urządzenia to około 200 złotych. Tak jak i w poprzednich modelach, również ten posiada wbudowaną funkcję kontroli rodzicielskiej. Jego pozostałe funkcje nie różnią się od konkurencji, mogą być jednak w pewnych przypadkach bardziej rozbudowane. Jest to urządzenie warte zainteresowania.

Kolorowe kable, czyli pozbądź się nudy

0
Kolorowe kable, czyli pozbądź się nudy

Kable wciąż są jedną z najlepszych metod szybkiego i sprawnego przesyłu danych. Być może istnieje alternatywa w postaci WiFi oraz Bluetooth, jednak wciąż jest to tylko alternatywa, która kablom na tą chwilę nie dorównuje. W związku z tym często biurko jest wręcz osaczone przez wszystkie kable i kabelki, które nie prezentują się zbyt okazale.

Dlatego warto przełamać tą nudę i wprowadzić trochę koloru i innych innowacji w tym zakresie.

Wymiana kabli

Jednym z najprostszych sposobów na poprawienie wizualnego odbioru swojego pomieszczenia jest wymiana kabli na nowe. Szare, czarne, czy białe kable nie prezentują się interesująco. Jeżeli zatem pragnie się wprowadzić pewne zmiany, warto sięgnąć po kable kolorowe, w przeróżnych odcieniach. Co więcej, ich producenci zapewniają coraz bardziej rozbudowaną ofertę kabli, które są dodatkowo pokryte ciekawych i niebanalnym splotem.

Nie tylko poprawia od odbiór wizualny, ale i zwiększa wytrzymałość kabla na uszkodzenia mechaniczne. Zmiana kolory jest jednak tylko jednym z etapów upiększania swoich pomieszczeń. Warto także poukładać wszystkie kabelki oraz je posegregować. Nie stworzą wtedy zbędnego chaosu, a dadzą wrażenie porządku i ładu.

Maskowanie kabli

Obecnie można skorzystać także z dodatkowych akcesoriów, mianowicie z listew maskujących. Urywają one przewody, a same nie rzucają się w oczy. Co ważne, wyróżnia je niska cena oraz prosty montaż. Jeżeli natomiast nie zależy nam wyłącznie na efekcie maskującym, można zakupić listwy, które przykują uwagę chociażby kolorem. Jeśli nie trafi się na wymarzony wzór, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć go samodzielnie. W sprzedaży są także dostępne maskownice. Dzięki nim całkowicie można zapomnieć o jakiejkolwiek nudzie.

Najczęściej występują on w postaci spiralnej. Ważną informacją jest, iż mieści się w nich nawet kilka przewodów naraz. Dzięki czemu zamiast kilku listew, czy pomieszanych kabelków uzyskuje się względny porządek, który jest jednocześnie bardzo interesującym dziełem. W sklepach, czy na serwisach internetowych można spotkać się z wersją plastikową, jak i aluminiową.

Kolorowe kable, czyli pozbądź się nudy

Wybór zależy już od osobistych predyspozycji oraz wyglądu pomieszczenia.

Organizer – również na kable

Z pewnością każdy użytkownik komputera, szczególnie stacjonarnego, zna problem plączących się pod nogami kabli. Zapanowanie nad wszystkimi kablami wcale nie jest takie łatwe, jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. W rozwiązaniu tego problemu na pewno pomocnym okażą się organizery. Dzięki nim każdy kabel znajduje się na odpowiednim miejscu.

Organizery ułatwiają prosty dostęp do każdego kabla, a także zabezpieczają je przed spadnięciem na biurko. Osoby ceniące fantazyjne rozwiązania mogą skorzystać z oferty szerokiej gamy kolorystycznej. Takie rozwiązanie nada świeżości każdemu wnętrzu i zamieni na co dzień bardzo kłopotliwe i wręcz wielce przeszkadzające kable w atut i ciekawy akcent wyposażenia. Kable przestaną być zmorą i zaczną spełniać zarówno funkcje użytkowe, jak i zdobnicze.

Cyfrowy polaroid – polecane modele

0
Cyfrowy polaroid – polecane modele

Jeszcze do niedawna cyfrowe aparaty były traktowane jako niewielkie zabawki. Teraz sprawdzają się także w przypadku osób o znacznie wyższych wymaganiach co do tego rodzaju sprzętu.

Wyróżnia je pewne oryginalne połączenie nowoczesności technologicznej z analogowym duchem przeszłości. Obecnie znacznie większą popularnością od standardowych modeli aparatów cieszą się smartfony, ponieważ są wyposażone nierzadko w aparat zapewniający porównywalną jakość zdjęć.

Tym większym zaskoczeniem może być, że konsumenci decydują się także na zakup aparatów fotograficznych umożliwiających natychmiastowy wydruk stworzonej fotki. Warto zatem zapoznać się z ofertą tego typu urządzeń, zanim zdecyduje się na zakup jednego z nich.

Produkt wart uwagi konsumentów

Kiedy to w 2013 roku pojawił się model aparatu, wyglądem przypominającego zabawkę, jednak wyposażoną w funkcję natychmiastowego druku zdjęcia, okazało się, że jest to głęboko skrywane w sercach konsumentów pragnienie i marzenie powrotu do sprzętu o analogowych właściwościach.

Sprzęt ten zrobił bowiem niesamowitą furorę. Co więcej, zapoczątkował on gromki powrót tego typu urządzeń do łask. Oferowane aparaty zapewniają więc zaawansowaną technologię w połączeniu z analogowym designem i formą.

Na jaki model się zdecydować?

Co do aparatów z natychmiastowym wydrukiem, różni je nie tylko kształt, i rozmiar, ale także parametry techniczne. Jednym z polecanych modeli jest Fujifilm Instax Mini 8 będący prekursorem wspomnianego wyżej trendu. Występuje on w szerokiej gamie kolorystycznej.

Do jego działania potrzebne są dwie baterie typu AA. Aby uzyskać najlepsze efekty, obiektyw nie powinien znajdować się bliżej, niż 60 cm od fotografowanego obiektu. Może to stanowić pewne utrudnienie w przypadku chęci wykonania selfie. Zdjęcia są wykonywane w formacie 62 x 46mm.

Cyfrowy polaroid – polecane modele

Inny model wart uwagi to Fujifilm Instax Mini 70. Jest to nowsza wersja wyżej wspomnianego aparatu. Umożliwia on już wykonanie selfie w wysokiej jakości, dzięki możliwości ustawienia jasności i ostrości nawet w momencie ustawienia obiektu blisko kamery. Najlepszy kadr można uchwycić dzięki wbudowanemu lusterku. Aparat można także ustawić w trybie samowyzwalania. Opcja ta umożliwia proste wykonywanie fotografii grupowych.

Niewielkie rozmiary to także atut aparatu Polaroid Snap. Co więcej, obsługuje on karty MicroSD, a także posiada wbudowany port USB. Urządzenie wyposażono także w lampę LED. Istnieje także możliwość skorzystania z papieru Zink w aparacie, który zamienia zdjęcia na naklejki.

Nowszą wersją Polaroid Snap jest Polaroid Snap Touch. Wyposażono go w wyświetlacz LCD, dzięki czemu ma się możliwość zachowania większej kontroli nad wykonywanym zdjęciem. Dzięki urządzeniu można wykonywać także zdjęcia w rozdzielczości HD, natomiast stabilizator obrazu zapewnia zdjęcia w wysokiej jakości bez rozmazywania. Urządzenie posiada także Bluetooth ułatwiające połączenie z telefonem.

Ostatnim modelem wartym uwagi jest Polaroid 300. Wyróżnia go kompaktowość, jednak być może na tym się kończy. W pozostałych kwestiach model ten przypomina Instax Mini8. Różnicą może być jedynie mniejszy wybór barw, w których występuje oraz większa wytrzymałość na wstrząsy.

Telewizor do grania – czy faktycznie potrzeba 4K?

0
Telewizor do grania – czy faktycznie potrzeba 4K?

Użytkownicy telewizorów maja coraz bardziej rozbudowane możliwości zakupu i wyboru swojego ulubionego modelu. Wszystkie z powodu wzrostu liczby telewizorów z niższej i średniej półki wyposażonych w rozdzielczość 4K. Taka oferta kusi szczególnie graczy. Warto jednak mieć na względzie również pozostałe parametry urządzeń, ponieważ w niektórych przypadkach mogą mieć większe znaczenie, niż sama rozdzielczość.

Czym jest rozdzielczość 4K?

Wspomniana rozdzielczość zyskała już miano UHD. Jest to nazwa telewizorów z ekranami panoramicznymi w proporcji 16:9, które wyświetlają 3840x2160p. Jest to aż cztery razy więcej, niż w pozostałych telewizorach Full HD. Jeszcze do niedawna taki parametr wskazywał wyłącznie na sprzęt z najwyższej półki. Dzisiaj po taką jakość może sięgnąć każdy.

Kiedy warto pomyśleć o konsoli do gier i telewizorze 4K?

Wszystko zależy przede wszystkim od tego, na jakim urządzenie mają być uruchamiane gry. Jeżeli korzysta się z konsoli poprzedniej generacji, wtedy telewizor może okazać się zbędny. Tyczy się to także osób, które korzystają z takich modeli konsol, jak Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Slim.

Generowany przez nie obraz nie wynosi więcej, jak 1080p, stąd zakup telewizora o rozdzielczości znacznie większej nie przyniesie pożądanych efektów wizualnych. Oczywiście istnieje szansa, iż takie telewizory poprawią jakość, jednak zmiany będą mało zauważalne, nie warte wydania kolejnych kwot na TV.

Telewizor do grania – czy faktycznie potrzeba 4K?

Znacznie inaczej wygląda sytuacja konsoli Playstation Pro. W jej przypadku generowany obraz jest wyraźne poprawiony przez telewizory 4K. Grafika zadowala zatem swoich odbiorców i miłośników gier.

Korzystanie z gier 4K na komputerze

W tym przypadku wszystko zależy od mocy obliczeniowej komputera. Jeżeli posiada on bowiem moc na wystarczającym poziomie, wtedy istnieje szansa, iż gry 4K rzeczywiście wiernie oddadzą promowaną wartość rozdzielczości. Trzeba jednak posiadać PC z silnym procesorem oraz sporą pamięcią RAM, a także z bardzo wydajną kartą graficzną. Wszystkie te podzespoły muszą mieć możliwość renderowania gier we wspomnianej już wyżej rozdzielczości.

Częściej jednak lepiej będzie zrezygnować z telewizora 4K, który miałby wspomóc działanie komputera PC. Trafniejszą opcją jest odtworzenie gry w rozdzielczości Full HD przy zachowaniu wskazanej jakości, aniżeli uruchamianie gry 4K na sprzęcie nie posiadającym takiej możliwości. Zanim również dokona się zakupu warto sprawdzić, czy nie zachodzi potrzeba wymiany dodatkowych podzespołów w komputerze na rzecz gier.

Tryb HDR, a input lag

Gracze mogą czerpać więcej przyjemności z gier, które wyświetlane są przez urządzenia z dodatkowym wsparciem w postaci trybu HDR. Jest on jednak dosyć często elementem wyposażenia tylko telewizorów 4K. W TV Full HD występuje on bardzo rzadko. Jeśli natomiast chodzi o ten drugi parametr, warto wybierać modele telewizorów, które oferują jak najmniejszy input lag. Dzięki temu opóźnienie między generowanym obrazem, a momentem jego wyświetleniem będą minimalne, co wpłynie korzystnie na jakość gry.

Uchwyty samochodowe do tabletów

0
Uchwyty samochodowe do tabletów

Bez względu na trasę, czy to z powodu urlopu, czy wyjazdu biznesowego, zawsze warto zaopatrzyć się w tablet. Dostęp do informacji w każdym miejscu nie tylko sprzyja szybszemu porozumiewaniu się, ale i zorientowaniu się w terenie i dostępnej infrastrukturze. Co więcej, tablet może stanowić wyśmienitą rozrywkę na długie godziny jazdy dla najmłodszych. Kiedy bowiem korki dają się we znaki lub na drodze dochodzi do innych nieciekawych okoliczności, pozostaje tylko czekać. By jednak zapewnić sobie bezpieczeństwo w takcie podróży, należy zaopatrzyć się w uchwyt do tabletu.

Marka Kenu Airvue

Wspomniana marka jest jednym z liderów na rynku, oferuje bowiem urządzenie nie tylko kompaktowe, ale i bezpieczne i wytrzymałe. Aby zamontować uchwyt, wystarczy podpiąć go do szpilek w fotelu samochodowym. Jeśli zachodzi taka konieczność, można również zamontować uchwyt na uchwycie w walizce chociażby w poczekalni na lotnisku. Urządzenie wykazuje dużą kompatybilność z obecnie prezentowanymi modelami tabletów na rynku.

Przyda się zarówno do tabletów 7-calowych, jak i 13-calowych. Zostało wyposażone w ruchomą głowicę i umożliwia dokowanie sprzętu w pionie i poziomie. Ułatwia zatem odtwarzanie multimediów i korzystanie z gier. Co więcej, uchwyt pozwala na jego odchylenie w bok, dzięki czemu mogą z niego korzystać dwie osoby. Uchwyt to produkt z wyższej półki. Jego cena to 180 złotych.

Uchwyt iOttie Easy Smart Tap 2

Jeżeli kierowca myśli o zainstalowaniu tabletu w przodzie, może skorzystać właśnie z tego akcesorium. Istnieje bowiem możliwość zamontowania go na przedniej szybie z pomocą przyssawki lub do kokpitu ze względu na pokrycie wspomnianej już przyssawki odpowiednim klejem, który utrzymuje ciężar tabletu także na nie do końca płaskich powierzchniach.

Uchwyty samochodowe do tabletów

Model ten pozwala na zamontowanie tabletu o wymiarach od 11 cm do 19 cm. Jego cena to 189 złotych.

Model Maclean Brackets MC-657

Kolejny model, już nieco tańszy, to wspomniany wyżej Maclean Brackets. Sprawdzi się on dla osób pragnących korzystać tylko z jednego urządzenia. Jest on mocowany w przestrzeni między dwoma fotelami. Dzięki temu wszyscy pasażerowie z tyłu mają do niego równy dostęp. Urządzenie to sprawdza się idealnie w przypadku tabletów, które wykazują przekątną w zakresie od 7 do 10,1 cala. Uchwyt został stworzony z solidnych materiałów, mianowicie z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz z aluminium. Jego zaletą jest także możliwość optymalnego dopasowania mocowań, jak i uchwytu. Cena za ten model to 65 złotych.

Uchwyt samochodowy Fixate Gel

Pośród prezentowanych modeli uchwytów samochodowych swoje miejsce znalazł również wyżej wspomniany Fixate Gel. Jest to rozwiązanie minimalistyczne, dzięki któremu z łatwością zamontuje się zarówno tablety, jak i smartfony, Uchwyt można zamontować i do kokpitu samochodu, i do skórzanych nagłówków w fotelu. Jest to bowiem uchwyt w postaci żelowej podkładki, którą można zamocować na płaskich powierzchniach. Wykazuje silne właściwości klejące, a montaż urządzenia na omawianym uchwycie nie stanowi żadnego problemu. Cena za ten gadżet to jedyne 10 złotych.

Jaka jest optymalna i krytyczna temperatura komputera?

0
Jaka jest optymalna i krytyczna temperatura komputera?

Każdy komputer posiada na stałym wyposażeniu pewne czujniki ciepła. Dzięki nim można nieustanne dokonywać pomiaru temperatury, którą osiągają wszystkie podzespoły w urządzeniu. Być może wydaje się to nie do końca istotne, jest to jednak błędne stwierdzenie. Tak naprawdę głośna praca komputera może przeszkadzać w zwykłych czynnościach, natomiast przegrzanie z pewnością doprowadzi do kosztownych uszkodzeń.

Skutki przegrzania komputera

Wysokie wskazania czujników mają spory wpływ na wszystkie podzespoły znajdujące się w komputerze. Im bowiem osiągają one wyższą temperaturę, tym mniejszą żywotnością będą się wyróżniać. Oczywiście nie jest to powód do obaw wymagający gwałtownych reakcji i działania. Zazwyczaj karta graficzna i procesor mimo wszystko służą użytkownikom przez kilka lat. Świadomość potrzeby utrzymania wskaźników na niskim poziomie jest mimo wszystko pożądana.

Zbyt wysokie temperatury mogą także powodować pewne zawieszanie się komputera, bądź spore spowolnienie jego pracy. Odpowiedzialne za to jest tzw. thermal throttling. Polega to na uruchomieniu mechanizmu zabezpieczającego w sytuacji powstania bardzo wysokich i niebezpiecznych dla dalszego funkcjonowania sprzętu temperatur. Następuje zatem szybkie obniżenie taktowania, które zmniejsza temperaturę do optymalnej. Jest to jeden z powodów powolnej reakcji komputera, kiedy wydaje już naprawdę spory szum.

Czasem dochodzi do sytuacji, kiedy komputer przegrzewa się i zostaje automatycznie wyłączony. Jest to dosyć skrajny przypadek, który może zakończyć się nawet uszkodzeniem niektórych podzespołów.

Pomiar temperatury

Jak już wiadomo, podzespoły są zazwyczaj wyposażane w czujniki ciepła. Aby poznać obecne pomiary, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, która pozwala na monitoring w czasie rzeczywistym. Znajdą się tam obecne taktowania, napięcia, a także zużycie. Najczęściej stosuje się takie oprogramowanie, jak HWMonitor, Core Temp, czy MSI Afterburner.

Jakie wartości są krytyczne, a jakie optymalne?

Informacje na temat wartości optymalnych i krytycznych są najczęściej zawarte w kartach produktów lub bezpośrednio u producentów, także na ich stronach internetowych. Wystarczy zatem poświęcić chwilę na poszukiwania w Internecie, by znaleźć interesujące nas wiadomości. Trzeba jednak mieć na względzie, iż każdy pojedynczy model będzie różnił się od siebie parametrami. Być może te różnice nie są wielkie, są jednak zauważalne.

Jaka jest optymalna i krytyczna temperatura komputera?

Można jednak posłużyć się pewnym zakresem, który jest uniwersalny dla każdego podzespołu. Górna granica obciążenia dla procesorów wynosi 80-85 stopni C. W przypadku kart graficznych granica ta sięga 90 stopni C. Z kolei dyski twarde nie wytrzymają więcej, jak 50- 55 stopni C.

Jak obniżyć wysoką temperaturę?

Na samym początku warto sprawdzić czystość wentylatorów oraz wylotu powietrza w komputerze. Jeżeli ciepłe powietrze nie ma ujścia, urządzenie będzie się przegrzewać. W tym celu wystarczy raz na dwa miesiące rozkręcić obudowę i z pomocą pędzelka dokładnie wyczyścić. Można również skorzystać z nieco droższej opcji, mianowicie coolera, czyli dodatkowego systemu chłodzenia. Jego cena mieści się do 100 złotych, a wyraźne poprawie chłodzenie całego komputera.

Słuchawki dla dzieci – przegląd

0
Słuchawki dla dzieci - przegląd

Żyjemy w czasach, kiedy to praktycznie każde dziecko, często od najmłodszych lat oswaja się z nowoczesną technologią i potrafi obsługiwać nawet względnie skomplikowany telefon, czy tablet. Dzieci stanowią nieodłączną część cywilizacji technologicznej, a ich wiedza w tym temacie świadczy o zgodności tegoż stwierdzenia z rzeczywistością.

Praktycznie na każdym kroku można spotkać dzieci, które oglądają bajki na tablecie, czy w samochodach korzystają z telefonów rodziców, by pograć w ulubioną grę. W ten sposób nie marudzą podczas długiej podróży, czy rodzinnego obiadu. Czy jest to zjawisko pozytywne, czy nie, lepiej pozostawić do odpowiedzi każdemu sobie indywidualnie.

Bez względu na to warto wspomnieć o słuchawkach ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci. Być może zamiast patrzenia w ekran będą mogły one posłuchać bajki i uruchomić swoją wyobraźnię, czy rozpocząć w ten sposób naukę jeżyka obcego.

Bezpieczeństwo słuchawek dla dzieci

Słuchawki stworzone z myślą o dzieciach przede wszystkim skupiają się na tym, by małym użytkownikom zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Jest to na pewno sprzęt dopasowany parametrami i wielkością do kształtu mniejszej głowy, by słuchawki nie uwierały i nie spadały. Warto także wspomnieć, że dziecięce modele ograniczają głośność wydawanych dźwięków, by przypadkiem nie doprowadzić do sporego uszkodzenia słuchu u dzieci.

By jednak dzieci chciały sięgać po cichsze rozwiązania, nie wystarczy wskazać na nie palcem i stwierdzić, że będą one zdrowsze. Nie jest to fakt, który na tym etapie rozwoju dziecka jest dla niego istotny. Właśnie dlatego powstają słuchawki atrakcyjne pod względem wizualnym, dzięki czemu dzieci znacznie szybciej się do nich przekonują.

Ciekawe słuchawki dla dzieci

Na rynku oferta słuchawek z przeznaczeniem dla najmłodszych jest coraz bardziej zróżnicowana. Jedną z nich stanowią słuchawki Trolls, które dopasowano do mniejszej głowy dziecka oraz zadbano o to, by wizualnie przykuwały uwagę. Jest to lekki model, które dzieci mogą ze sobą zabrać praktycznie wszędzie.

Oprócz ciekawej kolorystyki zadbano także o interesującą czuprynę, dzięki której dziecko również może poczuć się jak postać z bajki. W produkcie zostały zainstalowane przetworniki o mniejszej mocy, dzięki czemu nie istnieje zagrożenie uszkodzenia słuchu. Cena takich słuchawek mieści się w granicy 70 złotych.

Słuchawki dla dzieci - przegląd

Inny ciekawy model kształtem przypomina kocie uszy. Występuje on zarówno w wersji chłopięcej, jak i dziewczęcej. Poza tą opcją słuchawki raczej nie odbiegają znacznie od odpowiedników dla dorosłych. Ma to swoje mocne i słabe strony. Dzieci na pewno ucieszą się jednak z możliwość podświetlenia uszu. Ich koszt klasyfikuje się na poziomie około 130 złotych.

Inny ciekawy model zaprezentowaną firma Brainwavz. Jej słuchawki t urządzenie bezprzewodowe wykorzystujące technologię Bluetooth. Są więc kompatybilne z telefonami i tabletami. Próg dźwiękowy w przedstawianych słuchawkach nie przekracza 85dB, jest to więc model bezpieczny dla słuchu dzieci. Koszt takiego gadżetu to około 200 złotych.

Dbając o swoje pociechy można im także zapewnić inne kreatywne rozwiązania chociażby w postaci słuchawek firmy EM’S 4 KIDS o solidnym wykonaniu, czy modelu firmy Kenu Grooves, który sprawdzi się już u dzieci od trzeciego roku życia.

Aparat cyfrowy do 1000 zł

0
Aparat cyfrowy do 1000 zł – I kwartał 2017

Jak się okazuje, wcale nie trzeba wydawać ogromnych sum, by zyskać świetnej jakości aparat cyfrowy. Już w kwocie tysiąca złotych można kupić model, który spełni wysokie oczekiwania nawet wymagających użytkowników. Jakie zatem modele są dostępne praktycznie od ręki, za które się nie przepłaci, a zyska ogromną jakość?

Aparat Nikon Coolpix B500

Jest to jeden z ciekawszych modeli, które można zakupić za wspomnianą wyżej stawkę. Oferuje on bowiem 40- krotne przybliżenie optyczne, które dzięki technologii Dynamic Fine Zoom umożliwia również 80- krotne powiększenie. Model ten został także wyposażony w odchylany ekran LCD z możliwością podglądu na żywo. Dzięki temu nie ma problemu w fotografowaniu ważnego wydarzenia, nawet w sporym tłumie. W urządzeniu znajduje się także system bezprzewodowej łączności z urządzeniami bazującymi na systemie Android oraz iOS. Z poziomu darmowej aplikacji można zatem zarządzać aparatem i zdalnie nim sterować. Kolejnym atutem urządzenia jest jego matryca o rozdzielczości 16 pikseli.

Model wart swojej ceny – Sony CyberShot DSC – WX350

Prezentowany model zapewnia swoim użytkownikom jego zdalne sterowanie. Z pomocą łączności NFC wystarczy przybliżyć smartfon do aparatu, by nawiązać połączenie. Dzięki specjalnej aplikacji można wykonywać zdjęcia bez konieczności trzymania urządzenia w ręku.

Matryca aparatu wyróżnia się 18,2- megapikselową matrycą, oraz zoomem optycznym o wartości aż 20x. Przy tak niewielkich rozmiarach aparatu wydaje się, iż uzyskanie takich parametrów graniczy z cudem. Cena tego urządzenia nie przekracza tysiąca złotych. Mieści się w tej kwocie idealnie, ponieważ zazwyczaj stawka za niego to właśnie 999 złotych.

Nikon Coolpix A300

To aparat, który z pewnością przypadnie do gustu kobiecej części społeczeństwa fotografów. Jest on bowiem dostępny w wielu wariantach kolorystycznych z dodatkowymi oryginalnymi zdobieniami.

Wyróżnia go smukła obudowa oraz kompaktowość, dzięki której aparat mieści się także w damskiej torebce. Jego matryca wynosi 20,1 megapikseli, co pozwala na uzyskanie zdjęć w bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości. 8-krotny zoom w obiektywie oraz 16-krotne przybliżenie cyfrowe gwarantuje idealne zdjęcia przedmiotów oddalonych nawet o wiele metrów od fotografa.

Aparat cyfrowy do 1000 zł – I kwartał 2017

Z kolei bezprzewodowa łączność aparatu z tabletem i telefonem pozwala na transfer zdjęć na wybrane urządzenie. Cena Nikon Coolpix A300 to mniej niż 600 złotych, również na serwisach aukcyjnych.

Nikon Coolpix L340

Prezentowany model aparatu wyróżnia uniwersalność. Urządzenie to daje możliwość korzystania z ogromnego obiektywu gwarantującego niesamowitej jakości zdjęcia zarówno z ustawieniem szerokokątnym, jak i teleobiektywnym.

Dzięki 28-krotnemu zbliżeniu optycznemu bez problemu wychwytuje szczegóły nawet z odległości kilkuset metrów od fotografa. Dodatkowo wbudowany mechanizm stabilizacji zapewnia kadry bez jakiegokolwiek poruszenia i rozmazania. Wspomniany model Nikon umożliwia także wykonywanie filmów w rozdzielczości HD. Jego cena to jedyne 700 złotych.

Jeden z najtańszych godnych uwagi modeli – Nikon W100

Model ten został zaopatrzony w matrycę o rozdzielczości 13,2 Mpix. Dla osób początkujących będzie to na pewno najlepszy wybór. Aparat może pochwalić się dodatkowymi atutami, jak wodoodporność i pyłoszczelność. Co więcej, jest także odporny na wstrząsy. Filmy są zapisywane w wysokiej rozdzielczości Full HD 1920p. Można również nawiązać łączność z tym aparatem dzięki WiFi oraz Bluetooth. Cena za ten model Nikon to około 650 złotych.

ZOBACZ TEŻ