Laptopy poleasingowe – niezawodny i sprawdzony sprzęt od ręki

0
Laptopy poleasingowe

Pracownicy firm, jak i osoby prywatne nieraz poszukują sprzętów multimedialnych takich jak netbooki, które będą spełniać ich oczekiwania przez długi czas. Zdarza się dość często, że zakupiony komputer dość szybko zaczyna się psuć i nie jest on tak wydajny, jak się mogło wydawać na początku. Z tego też względu warto sięgnąć po rozwiązanie w postaci laptopa poleasingowego, który może się charakteryzować większą wydajnością i niezawodnością niż najnowsze modele przenośnych komputerów na rynku.

Czym jest laptop poleasingowy i dlaczego warto go zakupić

Pod tą nazwą nie kryje się nic innego jak używany komputer, odkupiony od dużych przedsiębiorstw. Zważywszy na rolę, jaką odgrywa u takich firm sprzęt komputerowy, a w szczególności jego mobilne odpowiedniki, cechują się wysokimi parametrami technicznymi, które bezpośrednio przekładają się na zwiększoną wydajność, spełniając wymagania przedsiębiorstwa. Leasing jako biznesowa forma kredytowania pozwala na łatwą wymianę urządzeń na nowe po upływie nawet dwóch czy trzech lat. Takie używane netbooki są odsprzedawane kolejnym użytkownikom po konkurencyjnych cenach – stanowią one w zasadzie tak samo zadbany sprzęt, który bardzo często nawet nie nosi śladów użytkowania. Dzięki temu urządzenia takie jak laptopy Dell, choć używane, są bardzo atrakcyjne ze względu na zestawienie jakości do ceny. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by nabyć solidny i sprawdzony sprzęt w niższych cenach.

Zainwestowanie w laptop poleasingowy stwarza naprawdę dobrą okazję do zwiększenia oszczędności. Przejawia się to nie tylko w cenie zakupu sprzętu, ale także w kwestii jego utrzymania. Na rynku znajdują się liczne firmy, które specjalizują się w sprowadzaniu używanego sprzętu IT oraz akcesoriów potrzebnych do nich, dzięki czemu dopasujesz je wedle własnych potrzeb. Świadczone przez nich usługi pozwalają zaopatrzyć klientów w baterie do laptopów, adekwatne dla Twojego modelu, jak również dyski pamięci, stacje dokujące, zasilacze i inne potrzebne części do komputerów mobilnych. W razie wątpliwości istnieje zawsze możliwość zasięgnięcia rad od grona doradców z serwisu, dzięki czemu naprawa netbooków też nie będzie stanowić żadnego problemu. Kompleksowy zakres usług komputerowych tym bardziej przełoży się na wydajność laptopa poleasingowego i długość jego użytkowania.

Takie rozwiązanie w postaci używanych firmowych komputerów daję szansę na zaopatrzenie się w tani i solidny sprzęt w zasadzie od ręki. Dla przedstawicieli firm poszukujących sprawdzonego i niedrogiego sprzętu, jak i osób prywatnych, którzy nie dysponują zbyt wysokim budżetem, taka opcja jest wręcz idealna. Warto spróbować niż wydawać na sprzęt, do którego nie mamy żadnej pewności, że spełni nasze oczekiwania.

Jak wybrać ciekawe etui na telefon?

0
Jak wybrać ciekawe etui na telefon?

Aktualnie bardzo wiele sklepów ze sprzętem GSM oraz akcesoriami do telefonów komórkowych różnych marek posiada w swoim asortymencie różnego rodzaju etui telefoniczne. Wpisując przykładowo w wyszukiwarce internetowej hasło etui sony xperia m2 zostanie wyświetlone wiele wyników pochodzących od mniejszych jak i większych sklepów internetowych oraz sprzedawców hurtowych. Oferta takich etui jest bardzo szeroka, dlatego też wybór nie zawsze jest prosty. Poniżej podpowiemy czym kierować się podczas wyboru.

Po co w ogóle etui na telefon?

Co raz więcej osób poszukuje ciekawego etui na swój smartfon, gdyż posiadanie takiej osłonki wpływa korzystnie na trwałość telefonu. Otóż w chwilach upadku lub uderzenia telefon jest chroniony przez specjalną obudowę, a raczej dodatkową warstwę ochronną. Stąd też wyposażenie się w przykładowe etui sony xperia m2 jest bardzo korzystne dla właściciela smartfona. Aktualnie mamy do czynienia z dużymi wyświetlaczami na telefonach, które mogą pękać lub ulegać większym uszkodzeniom podczas różnych wypadków. Etui mają właśnie na celu zabezpieczenie telefonu i zapewnienie mu dużej trwałości.

Jakie etui są aktualnie najmodniejsze?

Warto zwrócić uwagę na to jakie etui są na obecną chwilę najbardziej topowe. Otóż dużą popularnością cieszą się między innymi etui sony xperia m2 silikonowe, ale także zamykane pokrowce. Co raz więcej osób wybiera także etui żelowe, które powoli stają się prawdziwym hitem. Tak naprawdę to na jaki rodzaj etui się zdecydujemy zależy jedynie od naszych upodobań. Praktycznie każdy wariant stanowi bowiem skuteczną ochronę dla telefonów. W modzie są aktualnie kolorowe i atrakcyjne modele, które przedstawiają na przykład motywy kwiatowe czy też postaci z bajek i filmów. Rzadziej wybierane są natomiast modele jednokolorowe lecz i takie znajdują swoją rzesze fanów.

Jak dopasować etui do modelu telefonu?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednie dopasowanie modelu etui do modelu telefonu. Otóż posiadając na przykład smartfon Sony Xperia M2 należy właśnie szukać etui sony xperia m2, a nie żadnych innych. Jest to bardzo istotny aspekt, gdyż wiele osób decyduje się na tanie i uniwersalne etui, które niestety w późniejszym czasie okazują się być niedopasowane do konkretnego modelu telefonu. A to oznacza, że takie etui nie nadaje się do użytku. Chcąc, więc zakupić właściwy pokrowiec lub silikon do smartfona należy po prostu wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło etui sony xperia m2 czy też konkretny model telefonu. Wyniki, które się ukażą będą przedstawiać dopasowane oferty.

Jaki dron kupić? Na co zwrócić uwagę wybierając drona?

0
Jaki dron kupić

Obecnie na rynku dostępna jest niezwykle szeroka gama niejednolitych dronów. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. precyzją wykonania, parametrami technicznymi, oferowanym zakresem funkcjonalności oraz ceną. Jak zatem spośród olbrzymiej ilości mocno zróżnicowanych propozycji wybrać dla siebie jedno, konkretne urządzenie, będąc jednocześnie w pełni zadowolonym z zakupu?

Potrzeby użytkownika i planowany budżet

W pierwszej kolejności należy skupić się na własnych możliwościach, potrzebach oraz oczekiwaniach, aby wiedzieć czego szukamy, jeszcze zanim szukać zaczniemy.

W tym kontekście warto przeanalizować przede wszystkim następujące czynniki:

 • Nasze doświadczenie i umiejętności – czy lepszy będzie dla nas amatorski dron za kilkaset złotych, quadro- lub hexacopter dla użytkowników średniozaawansowanych, czy też specjalistyczne urządzenie dedykowane dla profesjonalistów?
 • Przeznaczenie drona – szukamy zabawki wyłącznie do celów rozrywkowych i hobbystycznych, czy planujemy raczej zakupić sprzęt na użytek sportowy lub komercyjny?
 • Limit cenowy – czyli ile maksymalnie będziemy w stanie zapłacić za docelowe urządzenie + ewentualne akcesoria.

Markowość i dostępność części zamiennych

Kolejne bardzo istotne kryterium wyboru, od którego uzależnione są dalsze losy drona w przypadku jego awarii. Jeśli chcemy, żeby nasza przyszła zabawka posłużyła nam dłużej, niż tylko do pierwszego uszkodzenia, przede wszystkim nie powinniśmy kupować urządzenia niemarkowego. Sprzęt tego rodzaju ma bowiem to do siebie, że bardzo ciężko odnaleźć na rynku jakiekolwiek dedykowane akcesoria, czy elementy wymienne, przez co relatywnie szybko „ląduje na śmietniku”.

Oczywiście sama markowość drona nie przekłada się automatycznie na doskonałą dostępność kompatybilnych z nim części, jest to jednak niejako pierwszy istotny w tym kontekście czynnik selekcji. Drugim jest oczywiście samodzielne sprawdzenie powszechności występowania na rynku elementów wymiennych dla konkretnego modelu urządzenia. Warto przy tym zwracać uwagę w szczególności na osiągalność śmigieł, akumulatorów, silników oraz podwozia.

Na co zwrócić uwagę wybierając drona

Zaufany sprzedawca

Wybierając dron, oprócz przeanalizowania swoich potrzeb oraz poszczególnych parametrów sprzętu, należy także przyjrzeć się rzetelności samego sklepu internetowego lub stacjonarnego, w ramach którego planujemy dokonać zakupu. Polecamy upewnić się przede wszystkim, czy sprzedawca oferuje nieodpłatne oraz profesjonalne doradztwo techniczne zarówno przed, jak i po zrealizowaniu transakcji. Fachowe wsparcie ze strony odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty może okazać się bowiem nieocenione w przypadku nie tylko drobnych problemów z obsługą naszego quadrocoptera, ale również w ramach dokonywania jego doraźnych napraw. Jednym z takich zaufanych sprzedawców jest sklep Mdron, co potwierdzają opinie klientów.

Ubezpieczenie (czynnik opcjonalny)

Czynnik ten nie jest może bezpośrednio związany z wyborem konkretnego urządzenia, ale z całą pewnością stanowi on kwestię bardzo istotną dla osób, które planują zainwestować w sprzęt większe pieniądze. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach dronów?

Przede wszystkim, występuje ono w dwóch, doskonale znanych ze świata motoryzacji, wariantach – OC oraz AC (AeroCasco). Co ważne posiadanie OC jest, wynikającym z polskich przepisów, wymogiem, w przypadku gdy kupujemy drona na użytek komercyjny, celem realizowania za jego pośrednictwem odpłatnych usług takich, jak np. fotografowanie obiektów z dużej wysokości (i zasadniczo polecamy zakup tego ubezpieczenia wyłącznie wówczas).

Jeśli chodzi o opcję drugą – AeroCasco – obejmuje ona standardową ochronę na wypadek uszkodzenia urządzenia, na tej samej zasadzie, jak dla wszelkich innych maszyn latających.

Wspomniane usługi zakupić można w większości firm funkcjonujących w branży ubezpieczeniowej, u niektórych producentów, a także w przedsiębiorstwach wyspecjalizowanych w udzielaniu ochrony finansowej właśnie na bezzałogowe pojazdy powietrzne.

Parametry drona

Parametry standardowe oraz warte uwagi funkcjonalności dodatkowe

Na koniec pozwoliliśmy zostawić sobie aspekt powiązany w pewien sposób z indywidualnymi, omawianymi już wcześniej czynnikami wyboru, jednak przedstawiony z nieco innej strony.

Rozważając zakup drona w kontekście swoich potrzeb i oczekiwań, warto bowiem wiedzieć, jakie konkretnie funkcjonalności owo urządzenie może oferować. Poniżej przedstawiamy zatem listę najciekawszych i najpopularniejszych zarazem opcji użytkowych współczesnych quadro-, hexa- oraz octocopterów:

 • kamerka (również z możliwością bieżącego podglądu obrazu, przy wykorzystaniu np. smartfona),
 • gimbal, czyli stabilizator obrazu do kamery drona, podwyższający jakość rejestrowanych za jej pośrednictwem nagrań,
 • zawis (statyczne zawiśnięcie w przestrzeni),
 • automatycznie wykonywany start oraz lądowanie,
 • możliwość wyregulowania czułości kontrolera,
 • Headless mode, tj. lot w trybie tzw. uniwersalnej orientacji, gdzie dron interpretuje poszczególne kierunki zawsze w odniesieniu do operatora, nie zaś do samego siebie – przechylenie drążka kontrolera np. w przód, zawsze będzie powodować oddalanie się od nas drona, niezależnie od strony, w którą zwrócony jest jego przód,
 • One Key Return – funkcja umożliwiająca automatyczny powrót do nas urządzenia.

Dodatkowo każdy dron posiada również zestaw parametrów standardowych, obejmujących przede wszystkim:

 • maksymalny zasięg kontrolera – w przypadku dronów z dużym zasięgiem, niezbędnym elementem, w który należy się wyposażyć jest kamerka transmitująca obraz z pokładu urządzenia na żywo,
 • czas lotu – dla przeciętnego, rekreacyjnego sprzętu ok. 10 minut na pojedynczy akumulator,
 • prędkość przemieszczania się – najczęściej zamyka się w przedziale 13-20 m/s.

Wybór drona

Wybór drona może stanowić niemałe wyzwanie. Wiąże się on bowiem nie tylko z koniecznością przeanalizowania dużej ilości rozmaitych czynników, związanych ze specyfiką docelowego urządzenia, ale również z przymusem zweryfikowania swoich własnych potrzeb i oczekiwań w kontekście dostępnego budżetu. Aby podjąć właściwą decyzję, nie zgubiwszy się po drodze w tym złożonym procesie, warto zatem postępować rozważnie, ostrożnie i w oparciu o fachową wiedzę specjalistów z branży.

Mamy nadzieję, że przedstawione w niniejszym artykule porady okażą się dla Państwa pomocne, przekładając się na w pełni satysfakcjonujący dla Państwa zakup.

Laptopy powystawowe – czy warto się nie decydować?

0
Laptopy powystawowe – czy warto się nie dLaptopy powystawowe – czy warto się nie decydować?ecydować?

Recykling nie dotyczy tylko plastikowych butelek czy kartonów. Może, a wręcz powinien on nawet obejmować sprzęt RTV czy AGD. Jednym z przykładów są laptopy powystawowe. Sprawdzamy, czy warto w nie inwestować nasze pieniądze.

Podaj dalej, czyli recykling

Ekolodzy biją na alarm, że ludzie nie dbają o planetę i wciąż nie potrafią przekonać się od idei recyklingu. Nie jest to czas i miejsce, by mówić o tym, kto ponosi za to winę i jak podnieść procent surowców poddanych recyklingowi. Jednak faktem jest, że „drugie życie” otrzymują tylko niektóre śmieci. Są to: papier, plastik, szkło. Wszystko inne, co nam się zepsuje lub znudzi ląduje w koszu ze zmieszanymi odpadami lub, w przypadku sprzętu RTV czy AGD, bezpośrednio na wysypisku, które poddaje je specjalnej utylizacji. A przecież część z nich można sprzedać z zyskiem. Właśnie z tego założenia wychodzą sklepy, które odkupują od wielkopowierzchniowych marketów laptopy z wystaw i następnie sprzedają je jako laptopy powystawowe.

Laptopy powystawowe – czym są?

Z pewnością domyślasz się, czym może być laptop powystawowy. Już sama nazwa zdradza jego przeszłość. Laptopy powystawowe to urządzenia, które znajdowały się na wystawach w elektromarketach i służyły za swojego rodzaju „tester” (zupełnie jak w drogerii). Ogólnie rzecz ujmując, laptop ten praktycznie niczym się nie różni od nowego urządzenia, bowiem jego specyfikacja jest identyczna. Z pewnością przez myśl przeszło ci, że laptop powystawowy jest już mocno używany. Skoro stał przez ileś tygodni czy miesięcy na półce, to zdążył już stracić sporo „świeżości”. To nie do końca tak, bowiem taki laptop nigdy nie był używany, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Przejdź się do sklepu, gdzie sprzedają laptopy i zobacz, ile i w jaki sposób możesz ich używać. Ograniczysz się jedynie do sprawdzenia płynności działania touchpada czy komfortu korzystania z klawiatury. Nie podniesiesz go, nie przesuniesz czy nie zrzucisz, bowiem jest on przytwierdzony do podłoża. Żadnych wirusów, niemal żadnych uszkodzeń czy przepełnionego dysku. Ich główną wadą może być nieco „zmęczony” dysk twardy (z uwagi na całodzienną pracę) oraz nieco wytarte klawisze.

Ile kosztują laptopy powystawowe?

Laptopy powystawowe nie mają zbyt wielu wad, zaś lista ich zalet sprawia, że są dobrą alternatywą, gdy nie chcemy wydawać zbyt wiele na nowy sprzęt. Ile więc kosztuje taki laptop? Ceny są różne, jednak z reguły laptopy powystawowe kosztują około 30% mniej niż nowy sprzęt. Kliknij w ten link i zobacz przykładowe ceny różnych laptopów. Jeżeli laptop X kosztuje w sklepie 3000 złotych, za taki sam laptop powystawowy zapłacimy około 1000 złotych mniej.

Przejdźmy zatem do odpowiedzi na pytanie z tytułu. Czy warto zdecydować się na zakup laptopa powystawowego? Naszym zdaniem tak. Jeżeli nie jesteś typem osoby, która musi mieć wszystko najnowsze i najdroższe lub po prostu lubisz wykorzystywać okazje, by kupić tanio dobry sprzęt – laptopy powystawowe są wręcz skrojone pod ciebie. Za dużo mniejsze pieniądze otrzymujesz produkt, który niemal w niczym się nie różni od nowego i działa tak samo dobrze.

Akcesoria GSM – obowiązkowy dodatek do każdego smartfonu

0
Akcesoria GSM – obowiązkowy dodatek do każdego smartfonu

Czasy, kiedy telefon służył nam jedynie do wykonywania i odbierania połączeń oraz wysyłania krótkich wiadomości tekstowych już dawno odeszły w zapomnienie. Dzisiejsze smartfony to bowiem wielofunkcyjne urządzenia…

Zadbaj o swojego Iphone’a

0
Zadbaj o swojego Iphone’a

Zakup sprzętu Apple to bez wątpienia duża inwestycja, której słuszność jest potwierdzona doskonałą jakością wyświetlacza, szybkością działania systemu operacyjnego Apple iOS, bardzo dobrym zabezpieczeniem przed atakami hakerskimi i eleganckim ponadczasowym wyglądem. Taki sprzęt wymaga odpowiedniego użytkowania, należy go traktować z wyjątkową dbałością, by posłużył nam jak najdłużej, a kiedy zdecydujemy się na jego wymianę odsprzedać za satysfakcjonującą nas cenę.

Zabezpiecz ekran

Bardzo prosta czynność, która już w wielu przypadkach uratowała szybkę iPhone przed stłuszczeniem. Naprawa iPhone Gorzów Icenterstore.com wielokrotnie przyjmowała zgłoszenia o pękniętej szybce, w wielu przypadkach ekran nie został zabezpieczony specjalną folią. Jej nałożenie wymaga precyzji i dokładności, dlatego warto powierzyć tę czynność w ręce profesjonalistów. Chroni ona nie tylko przed stłuczeniem, ale również przed zarysowaniami. Ekran po jej zdjęciu wygląda więc bardzo estetycznie, jak nowy.

Noś iPhone w etui

Nawyk Polaków, ale nie tylko, to noszenie telefonu w kieszeni bez żadnego zabezpieczenia. Niekiedy w jednej kieszeni obok smartfona znajdują się np. klucze, co powoduje, że nie tylko ekran, ale też obudowa się rysuje. Niekiedy dochodzi również do poważniejszych uszkodzeń, np. podczas noszenia telefonu w tylnej kieszeni. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór futerałów i case’ów, które występują w atrakcyjnych wzorach. Możesz zdecydować się na klasyczne czarne w eleganckim stylu lub kolorowe, podkreślające Twój temperament.

Dodatkowa porcja energii

Ochrona iPhone’a może spełnić jeszcze jedną funkcję, jeżeli wybierzemy case’a z zamontowaną pamięcią flash. Zapewniają dodatkowe kilka godzin pracy, dzięki czemu możesz korzystać z urządzenia podczas dłuższych wyjazdów, kiedy nie masz dostępu do energii. To także dobry sposób zapobiegania uszkodzenia baterii. Często ładowanie telefonu ma wpływ na skrócenie jej żywotności. Zdarzyło Ci się, że podłączałeś do ładowarki iPhone na 30 minut, po czym kiedy nie był jeszcze całkowicie naładowany, odłączałeś go. Naprawa iPhone Gorzów wielokrotnie miała przypadki uszkodzeń baterii, nierzadko wynikały one z takiego traktowania urządzenia.

Korzystaj rozsądnie podczas jazdy samochodem

Telefon dzisiaj nie służy nam już tylko do wykonywania i odbierania połączeń i pisania sms’ów, ma znacznie więcej funkcji, w tym również nawigację. Aby bezpiecznie towarzyszył Ci w podróży, warto jest zainwestować w dobry uchwyt, który można przyczepić do szyby lub deski rozdzielczej. Ważne jest, aby był on wykonany z dobrej jakości materiałów i zapewnił dobry „chwyt” chroniący przed wypadnięciem iPhone’a. Niektórzy kierowcy podczas jazdy trzymają telefon w dłoni, na kolanach, a nawet w schowku. Naprawa iPhone Gorzów przyjmowała telefony z uszkodzeniami obudowy, należących do kierowców. Po naprawie nie jeden z nich wyposażył się w dobry uchwyt do samochodu. Jak mówi przysłowie, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Mądrze rozporządzaj pamięcią iPhone’a

Urządzenia Apple są tak skonstruowane, że nie można rozbudować ich pamięci z wykorzystaniem karty pamięci. Przepełniona pamięć telefonu spowalnia jego pracę, co przekłada się również na uszkodzenia systemu. Możesz jednak skorzystać z chmury, w której będziesz przechowywać fotografie, filmy oraz dokumenty. Korzystaj również z menadżera pamięci i kontroluj jej przepełnienie i ilość wolnego miejsca. Odpowiedz sobie też na jedno ważne pytanie – czy wszystkich aplikacji, które masz na swoich iPhone używasz i są Ci one potrzebne? Jeżeli nie, zrezygnuj z nich, a jakość pracy urządzenia wyraźnie się poprawi.

Ze smartfonem na każdy wyjazd

0
Ze smartfonem na każdy wyjazd

Pakowanie na każdy wyjazd należy rozpocząć od telefonu. Nieważne, czy to krótki weekend na wsi, czy długi wyjazd za granicę – smartfon jest zawsze niezbędny. Nie zapomnij go spakować i sprawdź, jak wykorzystać praktyczną komórkę w podróży.

Jaki telewizor o przekątnej 75”?

0
Jaki telewizor o przekątnej 75”?

Oferta rynkowa nie jest zbyt bogata, jeśli chodzi o telewizory o przekątnej 75”.

Pralka QDrive – najnowsza pralka Samsung męskim okiem

0

Z początkiem roku koreańska marka wypuściła na rynek nową pralkę, która, jak obiecuje producent, ma prać skutecznie, delikatnie, o połowę krócej, oszczędza energię, a do tego posiada asystenta prania. Pralka QDrive posiada rozwiązanie Samsung QuickDrive, czyli specjalny bęben piorący, który poprawia możliwości pralki. Dodatkowo Samsung wypełnił pralkę tym co już znane i sprawdzone, znajdziemy w niej między innymi drzwi AddWash czy funkcję EcoBubble.

Jaki laptop wybrać do prac graficznych?

0

Tym wszystkim, dla których obce są nowoczesne technologie może się wydawać, że oferowane w chwili obecnej na rynku laptopy są do siebie podobne, a więc każdy z nich zastosować można zarówno do rozrywki jak i pracy w biurze. Nie jest to jednak cała prawda. W dzisiejszym artykule zwrócimy uwagę na parametry, którym należy się przyjrzeć decydując się na laptop niezbędny do pracy związanej z obróbką i tworzeniem grafiki komputerowej.

ZOBACZ TEŻ