Jaki komputer, jaki tablet? Jak kupować sprzęt komputerowy?

0
sprzęt komputerowy

Wybranie odpowiedniego sprzętu komputerowego nie należy do łatwych zadań. Zwłaszcza jeśli przychodzi się z tym mierzyć osobie, która nie ma bladego pojęcia o tym, na co zwracać uwagę przy wyborze komputera czy tabletu. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać dobrej jakości sprzęt komputerowy.

Metody planowania i harmonogramowania produkcji

0
Metody planowania i harmonogramowania produkcji

Przedsiębiorstwa z branży metalowej potrzebują różnorodnych narzędzi, które wspomagają wszelkie procesy związane z wytwórstwem, planowaniem, a także zarządzaniem poszczególnymi etapami produkcji. Jest to związane z dużym zapotrzebowanie na zlecenia indywidualne. Pojawia się coraz więcej Klientów proszących o elementy nietypowe lub na podstawie własnych projektów albo sugestii. Kiedy zamówień jest dużo, a przy tym są mocno zróżnicowane, dla produkcji nastają ciężkie czasy. Jeśli dotychczas wypracowane działania obejmujące m.in. planowanie procesów, zarządzanie zasobami, wyliczanie kosztów jednostkowych i czasu realizacji zawodzą, warto sięgnąć po rozwiązania oferowane przez systemy ERP.

W jaki sposób usprawnić działalność branży metalowej?

Na początek warto zdefiniować potrzeby przedsiębiorstwa. Firmom najbardziej zależy na systemie, który potrafi się dopasować do specyfiki danej branży i oferuje rozwiązania bieżących problemów biznesowych. Właśnie dlatego tak istotne jest określenie najbardziej problematycznych stref powodujących przesunięcia lub opóźnienia w wykonaniu zleceń. Za każdą trudnością idą nie tylko dodatkowe koszty i zaburzenie działalności produkcyjnej, ale dość często utrata zaufania kontrahentów. W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja nie śpi, jest to nie do pomyślenia. Można tego uniknąć poprzez zoptymalizowanie działań minimalizujących skutki jakichkolwiek problemów. Do tego właśnie służy system ERP w branży metalowej.

Jak planować produkcję z systemem ERP?

Pierwsze efekty usprawnienia działań w obrębie przedsiębiorstwa przychodzą bardzo szybko. Automatyzacja procesów produkcyjnych związana z optymalizacją pracy dzięki systemowi ERP to kluczowa, ale oczywiście nie jedyna korzyść. Dobrym przykładem jest bez wątpienia ogromna oszczędność czasu podczas wprowadzania i przetwarzania rozmaitych danych. Inne zalety implementacji aplikacji ERP jest m.in. szybsza obsługa wyliczania technicznych kosztów wytworzenia, szybkie i bezbłędne bilansowanie zasobów, optymalizacja gospodarki materiałowej, a także sprawne planowanie i harmonogramowanie produkcji oraz jakościowa kontrola gotowego wyrobu. Właściwie dobrany system ERP zapewnia również integrację z programami tj. CAD, Solidworks, które są niezbędne w przedsiębiorstwach z branży metalowej.

Systemy ERP to w dzisiejszych czasach jedno z podstawowych narzędzi sprawnego zarządzania firmą, bez którego ciężko się obejść. Tylko przedsiębiorstwa, które potrafią sprawnie i szybko reagować na nieustannie zachodzące zmiany oraz wyzwania stawiane przez Klientów, mogą się stać potentatami w swoim sektorze.

Zeszyty, notatniki dla dzieci – czym kierować się podczas wyboru?

0
jaki zeszyt i notatnik kupić dziecku do szkoły?

Zeszyty, notatniki są podstawowymi przyborami szkolnymi każdego ucznia. Potrzebne są praktycznie na każdym przedmiocie. Dzieci zapisują w nich prace domowe i lekcje. Bardzo często robią również notatki. Zeszyty, notatniki są potrzebne na każdym etapie edukacji każdego dziecka. Przydają się zarówno w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jak i w liceum.

Zeszyty szkolne

Zeszyty, notatniki szkolne należą do kategorii artykuły papierniczy. Są to podstawowe elementy wyprawki szkolnej. Rodzaj zeszytu, który jest potrzebny uczniowi zmienia się wraz z przechodzeniem do kolejnych klas.

Im dziecko jest starsze, tym więcej zeszytów potrzebuje. Podczas kolejnych etapów edukacji niezbędne są również zeszyty z większą ilością kartek. Przed zakupem zeszytów musimy wiedzieć ile przedmiotów będzie miało dziecko w szkole. Również od nauczyciela zależy jaki zeszyt wybrać, ponieważ czasami życzą sobie oni, żeby dzieci pisały w zeszytach w linię lub kratkę.

Zeszyty, notatniki szkolne dla dzieci

W kratkę czy w linię – jaki zeszyt wybrać dla dziecka?

Podczas kompletowania wyprawki szkolnej, należy kierować się ogólnie przyjętymi standardami. Zazwyczaj jest tak, że do lekcji języka polskiego, należy wybrać zeszyt w linię. Z kolei do matematyki, w kratkę. To jest podstawowa zasada. Jeżeli chodzi pozostałe przedmioty, wszystko zależy od preferencji dziecka. Chyba, że nauczyciel sobie zażyczy konkretny rodzaj zeszytu.

Zeszyty, które są pozbawione linii i kratki, zazwyczaj nazywane są gładkimi, przeznaczone są do lekcji techniki oraz plastyki. Na takich przedmiotach zwykle dużo się nie piszę.

Ile kartek ma mieć zeszyt dziecka?

W sklepach papierniczych trafimy na zeszyty, które się różnią od siebie ilością kartek. Dla młodszych dzieci, które chodzą do podstawówki najlepszym wyborem są zeszyty 16 i 32 kartkowe. Ponieważ dzieci w tym wieku za wiele nie piszą. Z kolei w przypadku starszych dzieci, lepiej kupić grubsze zeszyty do notowania. Wtedy spokojnie wystarczą na cały semestr szkolny i nie będzie konieczności dokupywania kolejnego zeszytu.

Przeczytaj też: http://www.cnurt.pl/przekladki-do-segregatorow-jakie-wybrac/

Najczęstsze usterki telefonów

0
Najczęstsze usterki telefonów

Nasze smartfony muszą codziennie sprostać wielu wyzwaniom. Począwszy od stałego podłączenia do sieci, do narażenia na przypadkowe usterki podczas upadków czy otarć. Trudno się więc dziwić, że urządzenia te dość często trafiają do serwisów. Przez wzgląd na specyfikę korzystania z nich, jest kilka rodzajów elementów, które najczęściej ulegają uszkodzeniom. Każdy pracownik serwisu może potwierdzić, że miał przynajmniej raz do czynienia z wymianą jednej z poniższych części.

Zużywające się baterie

Jedną z najczęściej wymienianych części gsm jest bez wątpienia akumulator. Wynika to bezpośrednio z dużego obciążenia, pod jakim musi funkcjonować w trakcie użytkowania smartfona. Urządzenie cały czas przecież jest połączone z siecią, co bez przerwy drenuje energię z baterii. Do tego dochodzą inne zadania, jakie wykonuje smartfon, takie jak łączenie się z internetem czy uruchamianie dużych gier i aplikacji. Po dwóch latach takiej aktywności każdy akumulator traci na wydajności, co niekiedy bardzo wyraźnie skraca czas działania urządzenia na jednym ładowaniu. Stąd w serwisach zajmujących się wymianą części do telefonu bardzo często spotkać można klientów chcących zamienić swoją zużytą baterię na nowy egzemplarz. Pozwala to często znacząco wydłużyć okres użytkowania smartfona. Części gsm umożliwiające wymianę baterii znajdziecie m.in. na  https://parts-store.pl/pol_m_Czesci-do-telefonu-421.html.

Pękające ekrany

Wyświetlacz jest niewątpliwie ze wszystkich części do telefonu najbardziej narażony na przypadkowe uszkodzenia. Stłuczenia i zarysowania zdarzają się nader często i mogą spotkać nawet tych ostrożniejszych użytkowników. Tym gorzej, że uszkodzenie wyświetlacza zdecydowanie utrudnia korzystanie ze smartfona, a czasem wręcz czyni je niebezpiecznym, na przykład kiedy z ekranu wystają ostre kawałki szkła. Wymiana wyświetlacza nie należy do najprostszych operacji, w związku z czym niewielu użytkowników decyduje się na robienie tego własnoręcznie. Stąd wymiana ekranu to jedna z najczęstszych napraw, jakich podejmują się serwisy telefonów. Cena za taką usługę obejmuje nie tylko wartość samego ekranu, ale również koszty dość skomplikowanej operacji jego wymiany.

Gniazdo ładowania

Częste podłączanie urządzenia do ładowania grozi uszkodzeniem wtyczki kabla USB, lub – co gorsza – gniazda ładowania w samym smartfonie. Wymiana tego elementu jest wtedy konieczna, by z urządzenia dało się w dalszym ciągu korzystać. Gniazdo może zostać uszkodzone nie tylko poprzez podłączanie telefonu do ładowania, ale też na przykład przez kontakt z wodą. To samo dotyczy też zresztą złącza słuchawkowego minijack.

Jak uchronić się przed kosztami naprawy smartfona? Zainwestuj w akcesoria!

0
naprawy smartfona
fot. materiały prasowe

Smartfony od dobrych kilku lat na całym świecie należą do ulubionych gadżetów. Z powodzeniem zastąpiły mnóstwo innych urządzeń i z tego powodu zaczęły towarzyszyć ludziom w dosłownie każdej chwili życia. Częste używanie telefonu grozi jednak łatwym uszkodzeniem wyświetlacza czy też aparatu. Sprawdź, które akcesoria najlepiej ochronią smartfon przed zniszczeniem.

Nauka Javy – czy warto?

0
Nauka Javy – czy warto?

Kiedy zastanawiamy się po raz pierwszy nad nauką jakiegokolwiek języka programowania, Java będzie zapewne jedną z pierwszych opcji, na którą natrafimy. Możemy jednak mieć obawy odnośnie tego, czy warto się na niego zdecydować. W końcu jest to jednak język stosunkowo stary jak na standardy programowania, a przy tym często krytykowany za niektóre z jego aspektów. Wobec tego czy warto nauczyć się Javy? Jakie są alternatywy?

Java jest dobra dla początkujących

Mnogość wbudowanych bibliotek to jeden z największych atutów Javy. Dla doświadczonych profesjonalistów nie będzie to szczególnie istotne, ponieważ są oni przyzwyczajeni do samodzielnego wyszukiwania i implementowania użytecznych w danym przypadku bibliotek. Za to dla początkujących jest to bardzo wartościowa cecha, która oszczędza czas i pozwala na łatwiejsze rozpoczęcie swojej przygody z tym językiem.

Dużo zarzutów pada w stronę Javy pod kątem tego, że ten język wymaga zbyt dużej ilości linijek kodu tam, gdzie innym językiem można by uzyskać dokładnie taki sam rezultat kilkoma słowami. Na szczęście twórcy usłyszeli i zaakceptowali te słowa krytyki, a także stworzyli coś, co sprawia, że przestają one być aktualne. Chodzi o narzędzie Jshell, które udostępniła Java 9. Czasami jednak długi kod nie jest wcale wadą, a zaletą – łatwiej wyłapać w nim pomniejsze niewłaściwe czy wadliwe elementy.

Jest (i prawdopodobnie wciąż będzie) bardzo popularna

Javę zna stosunkowo dużo osób, a wciąż jest na specjalistów od niej spore zapotrzebowanie. Dlaczego? Jest ona wykorzystywana tak powszechnie, że nowi eksperci w jej zakresie będą zawsze potrzebni. Od witryn internetowych, przez programy komputerowe, po aplikacje na system Android – Java jest wszędzie i często bez niej prawidłowe działanie danego programu czy strony byłoby po prostu niemożliwe.

Dlatego też znając dobrze Javę nie musimy się martwić, że nie znajdziemy zatrudnienia. Środowisko osób programujących w Javie jest duże, ale nie przesycone – zawsze znajdzie się miejsce dla kolejnej osoby.

Warto ponadto wspomnieć, że wciąż powstają nowe wersje Javy. Chociażby Java 9 wprowadziła wiele kapitalnych i użytecznych rozwiązań, takich jak wspomniane Jshell. Wobec tego mimo sędziwego wieku ten język się nie zdezaktualizował.

Czy warto nauczyć się Javy?

Zdecydowanie warto podjąć się nauki Javy, zwłaszcza, że w Internecie dostępne jest wiele wysokiej jakości kursów i poradników, które ten proces znacząco ułatwią.

Wiadomym jest, że nie obędzie się bez pewnej dozy wysiłku i zaangażowania, ale później zostanie to wynagrodzone. Dobra znajomość Javy powinna bowiem zapewnić stabilne i nieźle płatne zatrudnienie.

Używany komputer nie jest taki zły

0
Używany komputer nie jest taki zły

Żyjemy w dekadzie, która zdaje się być dekadą urządzeń mobilnych. Smartfony w ciągu praktycznie 10 lat przejęły 80% zadań, które dotychczas wykonywaliśmy na komputerach osobistych. Przeglądanie internetu, komunikacja tekstowa, głosowa i wideorozmowy, korzystanie z mediów społecznościowych, oglądanie filmów, operacje bankowe itd. Praktycznie to wszystko na co dzień wykonujemy na ekranach smartfonów. Są jednak zastosowania w których komputer PC jest rzeczą kompletnie niezastąpioną.

W niektórych sytuacjach na PC-tach pracuje się o wiele wydajniej i wygodniej niż na smartfonach, a niektóre zadania są albo trudno wykonalne, albo kompletnie niewykonalne bez odpowiedniego komputera. To tak jak z transportem drogowym – do podróżowania wykorzystujemy samochód osobowy, jednak gdy trzeba przewieźć cięższy ładunek potrzebna jest ciężarówka. Wywód na ten temat można by prowadzić całymi godzinami.

Gdzie jednak znaleźć dobry komputer, taki który będzie charakteryzował się dobrą ceną, a jednocześnie posiadał dobre parametry techniczne i był solidnie wykonany? W zależności od tego czy potrzebujemy laptopa czy komputera stacjonarnego, to kupno nowej, dobrej jednostki (w zależności od parametrów sprzętowych) może wygenerować koszt zaczynający się od 1500 wzwyż. Często więc albo odmawiamy sobie kupna takiego komputera jaki byśmy chcieli i kupujemy tańszy model, albo bierzemy sprzęt na raty. Jednak czy aby na pewno potrzebujemy fabrycznie nowej jednostki?

Coraz większą popularnością wśród klientów cieszy się sprzęt komputerowy poleasingowy. Co jakiś czas firmy, a w szczególności duże korporacje wymieniają swój park komputerowy na nowe modele. Wyprzedają one wtedy w bardzo atrakcyjnych cenach swoje stare komputery, nierzadko charakteryzujące się naprawdę bardzo dobrymi parametrami sprzętowymi. Komputery poleasingowe są świetną opcją kiedy nie mamy na zbyciu kilku tysięcy, a chcemy mieć dobry komputer. Salony z takimi komputerami funkcjonują praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, a prowadzona jest również sprzedaż internetowa.

Wśród takich używanych komputerów na szczególną uwagę zasługują laptopy poleasingowe. Często są to bardzo dobrej jakości modele biznesowe, które charakteryzują się mocnymi podzespołami, wytrzymałą baterią, ekranem 14″ i solidną obudową. Nie rzadko posiadają również slot na kartę SIM. Te parametry sprawiają, że wręcz idealnie nadają się one do przenoszenia. To czyni z nich bardzo dobrą propozycję dla studentów i osób, które bardzo często podróżują.

Jak sprawnie i szybko wybrać prezent na Mikołajki?

0
Jak sprawnie i szybko wybrać prezent na Mikołajki?

Od jakiegoś miesiąca rozglądam się za prezentem dla córki. Nazwałem ją Beatka po babci. Zarówno jedna jak i druga z natury są strasznie zainteresowane przeróżnymi gadżetami. Pamiętam jak, któregoś pięknego grudniowego poranka w 2012 roku obudziłem się ze świadomością, że lada dzień już Mikołajki. Wtedy nie wiedziałem, że jest już za późno na zamawianie przez internet. Firmy kurierskie nie wyrabiały z natłokiem pracy, który był spowodowany wspomnianym przeze mnie świętem. Postanowiłem, więc wybrać coś co nie koniecznie mogło spodobać się córce, ale było dostępne od zaraz. W tym roku postawiłem na przezorniejszy tok działania i zrobiłem dokładny research dotyczący upodobań co do upominku. Moja córka jako gadżeciara nie mogła się obejść bez Ajphona, więc zapragnęła dodatkowych przyborów do swojego telefonu. Sprawdzając szufladę stwierdziła, że nie potrzebuje drugiej pary słuchawek. Kabel do laptopa również posiada. Decyzja padła więc na pokrowiec Etui.

Akcesoria do telefonów i ich ilość przyprawiają o zawrót głowy

Nie mogłem się zdecydować przy tej ilości ofert na rynku. Te na, które było mnie stać, nie zdawały się sprawiać wrażenia jak to moja córuchna określa: Tato to jest sztos! Nie wiem skąd w ogóle ta dzisiejsza młodzież wzięła to określenie. Nie ważne… W każdym razie, po krótkiej naradzie z małżonką, postanowiłem się przyznać córce co do zamiarów zakupu Etui w ramach prezentu. Po prostu zrobiłem to przez już i tak zmarnowane dni poświęcone na poszukiwanie pośród wielu wzorów i firm. Uznałem ten ruch na zasadny w myśl tego, że każda kolejna doba przybliżała mnie do terminu, w którym już powinienem zrobić zakup, aby zdążyć przed mikołajkami. Okazało się to być słusznym posunięciem z racji na to, że już od dawna Beatka wiedziała o pewnej stronie internetowej, której domena to caseroom.pl. Może to nic wielkiego, ale sama nie korzystała z niej wcześniej z racji na swoją zapobiegliwość. Wiedziała, że będę w przyszłości poszukiwał prezentu dla niej i uznała, że zostawi ten przywilej w moich rękach. Mianowicie na wspomnianej już caseroom.pl mogliśmy razem zaprojektować wzór, który przypadł córce w 100 procentach do gustu.

Własne Etui to oszczędność czasu dla klienta

Nie wiem jak mam dziękować założycielowi tego projektu. Mam wspaniałą córkę to fakt, że poczekała na mnie z zakupem. Od razu poczułem ulgę gdy zobaczyłem gotowe już Etui, które czekało na opłatę, spakowanie i dostarczenie przez kuriera pod same drzwi. Za to cenie sobie czasy, w których obecnie żyjemy. Coraz bardziej zauważalne jest nastawienie na gust i precyzje klienta, przez co można dostać unikatowy egzemplarz, nie tracąc przy tym masy czasu.

Tworzenie stron na zamówienie?

0
Tworzenie stron na zamówienie

Każda firma, która chce zaistnieć musi posiadać dobrą stronę internetową, która nie tylko wizualnie spełni oczekiwania klientów, ale również merytorycznie. Strona Internetowa to wizytówka przedsiębiorstwa – jego okno na świat i miejsce, gdzie wita wszystkich swoich gości.

Nowoczesne etui do Xiaomi Redmi 7

0
Nowoczesne etui do Xiaomi Redmi 7

Współcześnie na rynku akcesoriów do telefonów komórkowych spotkać się można z przeróżnymi futerałami ochronnymi. Dodatkowe obudowy do smartfonów pozwalają dłużej zachować w nienaruszonym stanie urządzenie i chronią je przed różnego rodzaju uszkodzeniem (zarysowania, pęknięcia, zalania). Ponadto w zależności od modelu etui uzyskać można nietypowy i atrakcyjny efekt wizualny telefonu np. obudowa skórzana, brokatowa, czy też z nadrukiem.

Wybierając obudowę ochronną powinniśmy przede wszystkim kierować się jej wytrzymałością i funkcjonalnością. Najlepszym rozwiązaniem są etui wykonane z trwałych materiałów np. z TPU lub szkła lotniczego. Wysokiego gatunku surowiec gwarantuje odporność na upadki, uderzenia, przytarcia i innego rodzaju zagrożenia mechaniczne.

Aktualnie jednym z docenianych i często wybieranych telefonów komórkowych jest Xiaomi Redmi 7. To nowoczesny smartfon, który posiada dość spory wyświetlacz i delikatną obudowę, dlatego też dla wszystkich użytkowników tego telefonu producenci polecają zakup futerału ochronnego.

Przykładowe obudowy ochronne dla Xiaomi Redmi 7

Wielu osobom zależy na tym, aby etui nie zasłaniało oryginalnej obudowy telefonu. W tym przypadku idealnie sprawdza się Xiaomi Redmi 7 etui SHOCKPROOF 6D. Wykonane jest z materiału TPU, dzięki temu wykazuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i różnego rodzaju zarysowania. Podczas upadku siła uderzenia równomiernie rozchodzi się po całej powierzchni etui i nie powoduje zniszczeń smartfona. Xiaomi Redmi 7 etui SHOCKPROOF 6D jest przezroczyste i zachowuje w widoczny obrys telefony oraz logo producenta.  Posiada wzmocnione narożniki zapewniające dodatkową ochronę oraz smukłą konstrukcję, która minimalnie zwiększa objętość urządzenia. Według producentów obudowa użytkowana nawet przez kilka lat nie blaknie i nie ulega przebarwieniom. Dodatkową zaletą etui jest przemyślana budowa – futerał nie ogranicza sygnału sieci, WiFi oraz GPS, nie blokuje ładowania indukcyjnego i pozwala na łatwy dostęp do wszystkich przycisków, głośników i gniazd.

Osobom ceniącym luksusowy i elegancki styl z pewnością przypadnie do gustu  Xiaomi Redmi 7 etui LEXJACK LEATHER. Case wyprodukowany jest z bardzo mocnej gumy oraz skóry ekologicznej, dzięki temu jest niebywale wytrzymały i odporny na upadki, uderzenia, przetarcia oraz innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ma nowoczesną formę i prezentuje się niebywale elegancko. Xiaomi Redmi 7 etui LEXJACK LEATHER jest proste w montażu i demontażu, ponadto doskonale dopasowuje się do kształtu telefonu i nie zagina się na krawędziach. Pozwala na swobodny dostęp do wszystkich gniazd i portów oraz aparatu i kamery. Ponadto posiada wzmocnione narożniki, które chronią rogi telefonu (miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia). Xiaomi Redmi 7 etui LEXJACK LEATHER ma antypoślizgową powierzchnię, dzięki temu dobrze trzyma się w dłoni, a także nie zsuwa się z różnego rodzaju nawierzchni.

Obecnie oba etui LEXJACK LEATHER oraz SHOCKPROOF 6D można kupić w wyjątkowo atrakcyjnej  cenie na youtab. Jeśli posiadacie na wyposażeniu telefon Xiaomi Redmi 7 to nie zwlekajcie dłużej, tylko już dziś zamówcie case dla siebie!

ZOBACZ TEŻ