Laptop prosty czy wydajny? Według Lenovo: najlepiej jedno i drugie!

0
Laptop prosty czy wydajny? Według Lenovo: najlepiej jedno i drugie!

Wybierając komputer przenośny kierujemy się zwykle kilkoma kryteriami. Wydajność i mobilność to dość oczywiste kwestie, ale użytkownik zwykle oczekuje również odpowiadającej mu stylistyki i jak największej prostoty użytkowania. Czy wymogi te spełnia prezentowana propozycja od Lenovo?

Prosto na pewno nie będzie w kwestii decyzji w sprawie koloru obudowy modelu Lenovo Ideapad 320. Do wyboru mamy aż sześć wariantów: Platinum Grey, Onyx Black, Blizzard White, Denim Blue, Plum Purple oraz Coral Red. Znajdzie się więc coś i dla tradycjonalistów, i osób mających bardziej awangardowe podejście do stylu laptopa. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej, obudowa zabezpieczona jest specjalną powłoką chroniącą przed starciem.

A w środku… jest moc, jest pojemność!

Jeśli zależy nam na jak największej wydajności naszego Ideapada, dobrym wyborem może okazać się procesor AMD FX™ 9800P APU siódmej generacji wspierany przez nawet 16 GB pamięci RAM DDR4.

Osoby, którym zależy na płynnej grafice np. w grach powinny poczuć się usatysfakcjonowane decydując się na kartę graficzną AMD Radeon™ 530.

Choć wielu klientów stawia ponadprzeciętną mobilność na pierwszym miejscu, istnieje spora grupa kupujących, której zależy na pogodzeniu jej z odpowiednio dużym ekranem. Wybór Ideapada 320 wydaje się tutaj jak najbardziej trafiony, bo przy wadze wynoszącej 2,2 kg dostajemy 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości do Full HD z powłoką antyodblaskową.

Gdy zaś potrzebujemy jeszcze więcej cali, np. do podzielenia się prezentacją biznesową, urządzenie możemy podłączyć do bardziej pokaźnego ekranu za pomocą wbudowanego złącza HDMI.

Hybryda, czyli szybko i pojemnie

W kwestii pamięci dyskowej częstym dylematem jest wybór: dysk HDD czy SSD. W tym przypadku nie musimy stawać na takim rozstaju dróg – możemy skorzystać z opcji hybrydowej, decydując się na współpracę napędów SSD PCIe 180 GB i HDD SATA 1 TB.

Tym samym zyskujemy zarówno szybki dostęp do danych, jak i dużo miejsca na magazynowanie naszych zdjęć, filmów bez konieczności używania dodatkowego dysku zewnętrznego.

Dla osób z pokaźną biblioteką muzyki i filmów na płytach dobrą wiadomością będzie z pewnością obecność napędu DVD.

I wreszcie to, co czyni obsługę komputera naprawdę prostą (lub niekoniecznie): oprogramowanie. O bezproblemowość naszych relacji z Ideapadem 320 dba Lenovo App Explorer, pozwalający wybór tylko tych aplikacji, których naprawdę potrzebujemy. Proste!

Więcej funkcji i danych technicznych tego modelu poznacie na LenovoZone: https://lenovozone.pl/produkty/notebooki/laptop-ideapad-320-15-calowy-amd/

Zobacz też co innym laptopie z tej serii, Ideapad 520, sądzą eksperci:

Huawei Y5 – znakomity smartfon z roku 2019

0
Huawei Y5 – znakomity smartfon z roku 2019

Smartfony obecnie cieszą się dużą popularnością, chętnie korzystają z nich biznesmeni, osoby dorosłe pracujące w przeróżnych branżach, osoby w podeszłym wieku, jak również młodzież i dzieci. Nowoczesne telefony komórkowe mogą być w przeróżny sposób wykorzystywane, nie służą tylko wykonywaniu i odbieraniu połączeń lub wysyłaniu i odbieraniu wiadomości tekstowych.

Aktualnie zauważyć można, że smartfon stał się nieodłącznym atrybutem każdego człowieka. Pozwala cieszyć się ulubioną muzyką, umożliwia robienie, przesyłanie i odbieranie filmów oraz zdjęć. Dodatkowo gwarantuje dostęp do Internetu (portale społecznościowe, przeglądarki, poczta, aplikacje bankowe) oraz rozbudowanej rozrywki (gry, aplikacje, programy).

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych smartfonów, do najpopularniejszych zaliczyć można telefony komórkowe pochodzące od renomowanych producentów – Apple, Huawei, Xiaomi, Samsung i inne. Nowy rok zawsze wiąże się z wejściem na rynek ,,nowości” wśród telefonów komórkowych np. pojawienie się smartfona Huawei Y5 2019.

Smartfon Huawei Y5 2019 – charakterystyka

Huawei Y5 2019 to nowoczesny model smartfona wyprodukowany przez chińskiego producenta. Powstał w wyniku renowacji swojego poprzednika z roku 2018 – wymieniony został procesor z 1,50 GHz na Helio P22 2,00 GHz, dzięki temu smartfon Huawei Y5 2019 działa sprawniej. Wyróżnia się innowacyjnym systemem (Android 9.0 Pie), kompaktowym rozmiarem oraz nowoczesnym i designerskim wyglądem (węższe ramki i delikatnie wcięcie na przednią kamerkę w kształcie łezki). Ponadto dostępny jest w atrakcyjnej cenie i z łatwością spełnia podstawowe funkcję smartfona.

Smartfon Huawei Y5 2019 posiada kolorowy ekran 16M kolorów o wielkości 5.71 cali (IPS TFT), który nie jest wyposażony w żadną ochronę, dlatego też przy zakupie telefonu warto pomyśleć o ochronnej szybce oraz obudowie na telefon. Odpowiednie zabezpieczenia pozwalają dłużej korzystać z wybranego smartfona, zabezpieczają wyświetlacz oraz obudowę przed zarysowaniami, pęknięciami, różnego rodzaju uszkodzeniami, kurzem, a nawet  zalaniem.

Obudowa Huawei Y5 2019 – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli już posiadamy nowy telefon – Huawei Y5 2019 powinniśmy pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu. Dobrą opcją są liczne sklepy internetowe oferujące obudowy w atrakcyjnych cenach lub sklepy stacjonarne z bogatą ofertą etui na telefon. Trzeba pamiętać, że nie warto oszczędzać na ,,zabezpieczeniach”, lepszą opcją jest obudowa Huawei Y5 2019 wykonana z wysokiej jakości surowca np. TPU niż zwyczajna silikonowa nakładka.

Aktualnie dużą popularnością cieszy się obudowa Huawei Y5 2019 CLEAR VIEW. Wykonana jest z wytrzymałego materiału (termoplastycznego poliuretanu), który jest odporny na uszkodzenia i ścieranie. Dodatkowo wzbogacona została o cieniutką, silikonową powłokę, która pokrywa całą powierzchnię futerału (sprawia, że na wyświetlaczu nie pozostają żadne ślady np. odciski palców).

Obudowa Huawei Y5 2019 CLEAR VIEW dostępna jest w czterech kolorach, dodatkowo umożliwia w dowolnym momencie sprawdzenie godziny, odebranie połączenia lub wiadomości bez potrzeby podnoszenia etui.  Obudowa Huawei Y5 2019 CLEAR VIEW to idealna opcja dla każdej osoby – pokrowiec sprawia, że smartfon prezentuje się atrakcyjniej, zyskuje odpowiednią ochronę i nie ogranicza działania telefonu w żaden sposób (łatwy dostęp do gniazd i przycisków). Więcej informacji o polecanych obudowach do Huawei Y5 2019 można dowiedzieć się na youtab.

W trosce o swoje bezpieczeństwo

0
W trosce o swoje bezpieczeństwo

Coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń gwarantujących bezpieczeństwo w przypadku różnego rodzaju napaści fizycznej i aktów przemocy. Nie powinno to dziwić – statystyki przestępstw w naszym kraju nie przedstawiają się zbyt optymistycznie. Średnio, każdego roku w naszym kraju ginie ponad 500 osób w wyniku morderstw i niemal tyle samo w wyniku zabójstw. Poszukując skutecznych środków ochrony przed atakiem fizycznym, wiele osób decyduje się na zakup gazu pieprzowego. Ten coraz popularniejszy środek stanowi proste w obsłudze i poręczne zabezpieczenie na wypadek nieprzyjemnych sytuacji. Poniżej przedstawiamy kilka porad skierowanych do osób rozważających możliwość zakupu gazu pieprzowego, z których dowiesz się, jakie są podstawowe właściwości tej substancji, w jaki sposób z niej korzystać oraz w jakich sytuacjach nadaje się do samoobrony.

Gaz pieprzowy – dla poszukujących skutecznych środków zabezpieczających

Gaz pieprzowy to rodzaj gazu obezwładniającego, którego działanie polega na wywołaniu intensywnego uczucia pieczenia i świądu w obrębie skóry i oczu, a także problemów w oddychaniu i dezorientacji. Często do gazów pieprzowych dodawany jest odpowiedni barwnik, który – osadzając się na skórze osoby spryskanej gazem – pełni rolę markera, pozwalającego na identyfikację sprawcy ataku nawet po jego ucieczce. Dostępne w naszym kraju gazy pieprzowe nie wymagają od kupujących udziału w określonych szkoleniach lub posiadania specjalnych zezwoleń na ich posiadanie.

Gaz pieprzowy jest środkiem przeznaczonym do samoobrony. Korzystają z nich przede wszystkim – choć nie tylko – kobiety, osoby starsze, obcokrajowcy, a także wszyscy ci, którzy czują się zagrożeni podczas przemieszczania się po określonym terenie. Gaz pieprzowy jest również wykorzystywany w przypadku konfrontacji z dzikimi zwierzętami; pozwala skutecznie odstraszyć agresywnych psy, a nawet wilki.

Działanie gazu jest natychmiastowe; bezpośrednio po kontakcie ze skórą wywołuje nieprzyjemne odczucia. Osoby spryskane gazem pieprzowym mogą mieć problemy z usunięciem jego pozostałości ze swojej skóry. Należy podkreślić, że najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się skutków spryskania gazem pieprzowym jest dokładne opłukanie twarzy detergentami rozkładającymi tłuszcze, na przykład mydłem. Obmywanie twarzy wodą przynosi natomiast skutek odwrotny do zamierzonego, wzmagając uczucie pieczenia i świądu.

Dostępne formy gazu pieprzowego

Wśród dostępnych produktów, wyróżnić można trzy grupy gazów pieprzowych. W każdy z nich możesz z łatwością zaopatrzyć się w stacjonarnych sklepach z militariami lub w internecie, na przykład na stronie: https://www.spyshop.pl/.

Do pierwszej z grup należy standardowy gaz pieprzowy rozpylany w postaci mgły, której cząstki osadzają się na ciele osoby spryskanej. Ten typ gazu ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim, w trakcie używania nie musimy celować bezpośrednio w oczy lub twarz atakującego napastnika. Do najważniejszych minusów zaliczyć należy dużą podatność rozpylanego gazu na wiatr i opady atmosferyczne, które mogą całkowicie rozwiać nasz obronny stożek mgły. Ponadto, gaz tego typu nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.

Drugim typem jest gaz strumieniowy, który nie rozpyla się do postaci mgły, lecz osadza się dokładnie w miejscu, w które celujemy. Zaletą tego typu gazu jest mniejsza podatność na wpływ wiatru niż w przypadku gazu mgłowego, a także nieco większy zasięg działania. Co równie ważne, ten typ gazu jest bardziej skondensowany i po osadzeniu się na skórze wywołuje bardziej intensywne odczucia pieczenia.

Ostatnim typem jest gaz pieprzowy w formie żelu, uważany powszechnie za najbezpieczniejszy spośród wszystkich dostępnych. W przeciwieństwie do gazu mgłowego, nie wytwarza on chmury cząstek, ale uwalnia skondensowany strumień żelu, który osadzając się na twarzy napastnika, zmienia swą postać do formy spienionej. Ten typ gazu może być bez problemu używany w zamkniętych pomieszczeniach.

Płytki drukowane (PCB)

0
Płytki drukowane (PCB)

(R)ewolucja w produkcji elektronicznych obwodów drukowanych

Co wspólnego może mieć samoprzylepna etykieta na sklepowym towarze ze skomplikowanymi układami elektronicznymi? Okazuje się, że całkiem dużo, bowiem zarówno naklejki, jak i specjalne elektroniczne płytki PCB – można drukować za pośrednictwem sitodruku albo offsetu. Płytka PCB (Printed Circuit Board) wykonana jest ze specjalnego materiału o parametrach izolacyjnych, zawierającego tzw. ścieżki elektryczne oraz pady (punkty lutownicze). Tego typu produkt jest istotnym elementem budowy układów elektronicznych, które zabudowywane są w różnego rodzaju urządzeniach, takich jak telewizory, sprzęt AGD czy laptopy. 

Jeszcze do niedawna niejeden elektronik z pewnością próbował wykonywać płytki PCB w warunkach domowych, dziś jednak tworzy się je w profesjonalnych fabrykach, przy użyciu precyzyjnych i specjalistycznych maszyn. Nowoczesne technologia drukowania płytek jest bardzo złożona, ale i niezwykle ciekawa, dlatego warto zapoznać się z całym procesem ich produkcji.

Rodzaje płytek i metod produkcyjnych

Płytki z obwodami drukowanymi mogą być jednowarstwowe (z umiejscowieniem warstwy przewodzącej po jednej stronie), dwustronne (warstwa przewodząca na dola i na górze) bądź wielowarstwowe (warstwy przewodzące znajdują się też wewnątrz płytki). Najpopularniejszymi technikami stosowanymi do tworzenia płytek PCB, jest obecnie tzw. trawienie albo frezowanie. Pierwsza metoda odbywa się „na mokro”, natomiast frezowanie to technologia produkcji „na sucho”.

Od gerberów do maski

Pierwszym krokiem jest opracowanie plików zawierających pakiet danych (tzw. gerberów), na podstawie których zaprogramowane zostaną maszyny produkcyjne. W następnej kolejności należy przygotować laminat, który początkowo znajduje się w formie wielkoformatowych arkuszy, które wymagają docięcia, oczyszczenia oraz wyszlifowania. Poddane wstępnej obróbce arkusze, trafiają później do wiertarek numerycznych, które za pośrednictwem różnej średnicy wierteł, wykonują otwory montażowe.

Dalszym etapem cyklu jest specjalna kąpiel chemiczna, dzięki której dochodzi do metalizacji (powlekanie miedzią), po czym arkusze zostają wypłukane i osuszone. Ciekawą fazą jest nałożenie na warstwę metalizowanego laminatu – światłoczułej folii, a potem transparentnych klisz z nadrukiem ścieżek (tzw. maska), po czym dochodzi do utwardzenia struktury pod lampą UV.

Kluczowe czynności w procesie produkcji PCB

Kolejnym etapem procesu produkcji PCB, jest pokrycie laminatu cyną. Dotyczy to fragmentu miedzi, który nie został zabezpieczony warstwą folii utwardzonej promieniami UV. Następnie usuwa się powłokę światłoczułą przez rozpuszczenie jej środkami chemicznymi, czego efektem jest całkowite odsłonięcie znajdującej się pod nią warstwy miedzi. Dalszym krokiem jest formowanie ścieżek i padów na płytce, co odbywa się poprzez zanurzenie jej w nadsiarczanie sodu. Popularny roztwór B327 służy wytrawieniu pozostałej na laminacie miedzi. Później usuwana zostaje powłoki z cyny, dzięki kąpieli płytki w specjalnym roztworze.

Po dokonaniu kontroli jakości i ewentualnych poprawek, nakładana jest tzw. soldermaska, wykonywana jest warstwa opisowa na płytce, a miedziane ścieżki i pady – zabezpiecza się przed utlenianiem. Finalną fazą jest pocięcie arkuszy na pojedyncze płytki PCB oraz poddanie ich procesowi testowania.

Więcej informacji na temat produkcji płytek PCB znajdziesz na stronie http://printor.pl/.

Dlaczego warto wybrać telewizję 4K?

0
Dlaczego warto wybrać telewizję 4K

Telewizja 4K z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Co ją wyróżnia, dlaczego warto się na nią zdecydować oraz jak wybrać najkorzystniejszą ofertę w tym zakresie, gdy jest się mieszkańcem Wielkopolski i okolic?

Jak zostać elektronikiem?

0
Jak zostać elektronikiem?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może zostać elektronikiem, bez konieczności kończenia trudnych i czasochłonnych studiów na uczelni technicznej. Wystarczy do tego trochę chęci i samozaparcia. Majsterkowanie przy urządzeniach elektronicznych lub budowanie własnego sprzętu daje wiele satysfakcji i jest praktyczne w codziennym życiu. 

Podstawową przeszkodą powstrzymującą wielu majsterkowiczów od zbudowania własnego urządzenia jest brak wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie elektroniki. Dzisiejsza ogólnodostępna technologia sprawia, że taki problem da się łatwo rozwiązać. Praktycznie każdy ma dostęp do Internetu. Korzystając z wyszukiwarki Google można znaleźć portale, na których zarówno po angielsku, jak i po polsku odkryjesz duże zasoby wiedzy koniecznej do rozpoczęcia przygody z elektroniką. Występuje ona w formie blogów, książek PDF czy materiałów video. Przykładowo na YouTube znajduje się wiele tak zwanych tutoriali – są to materiały, dzięki którym w przystępny sposób zrozumiesz teoretyczne zagadnienia lub na przykład zostanie Ci przedstawiony krok po kroku proces uruchomienia i korzystania z minikomputera (takiego jak Arduino czy Raspberry Pi).

Elektronika to nie tylko fizyka

Do uprawiania podstawowej elektroniki wystarczy wiedza i umiejętności dotyczące czysto elektronicznych zagadnień. Mowa przede wszystkim o zjawiskach fizycznych, które występują w tej dziedzinie – znajomość praw Kirchhoffa czy Ohma, umiejętność nazywania i rozróżniania komponentów elektronicznych oraz manualne zdolności lutowania ich przy pomocy lutownicy. Chcąc skorzystać z możliwości, jakie można uzyskać dzięki obecnej technologii, warto poznać również podstawy programowania. Programistyczne umiejętności (chociaż na podstawowym poziomie) są niezbędne do uruchamiania cyfrowych układów wykorzystywanych w elektronice.

Jakie możliwości stwarzają cyfrowe układy elektroniczne?

Cyfrowe układy elektroniczne to elementy, w których sygnały napięciowe przyjmują jedynie określoną ilość poziomów (każdy z nich ma przypisaną wartość liczbową). Jednym z najpopularniejszych przykładów są mikroprocesory lub czujniki zwracające wartość w postaci sygnału cyfrowego. Mogą występować zarówno jako samodzielne komponenty do wlutowania w gotowy układ, jak i na przykład stanowić część minikomputera. Aby po odpowiednim zamontowaniu i oprzyrządowaniu układu (według specyfikacji i zasad elektroniki) móc skorzystać z możliwości mikroprocesora, konieczne jest zaprogramowanie układu. Najczęściej wykonuje się to przy pomocy programatora oraz komputera z odpowiednim środowiskiem programistycznym oraz bibliotekami przygotowanymi do danego przyrządu. Podstaw programowania można łatwo się nauczyć korzystając z kursów i wiedzy zawartej w internecie.

Gdzie szukać wiarygodnych źródeł?

Decydując się na naukę przez Internet i korzystając z zawartych w nim materiałów, warto zwrócić uwagę na wiarygodność podawanych informacji. Rozwiązania, które działają w pojedynczych przypadkach, mogą wprowadzać czytelnika (lub, w przypadku filmów, widza) w błąd. Dlatego warto korzystać z rzetelnych źródeł wiedzy. Jednym ze świetnych źródeł praktycznej i teoretycznej wiedzy o elektronice jest blog FORBOT stworzony na potrzeby elektroników i robotyków. Na portalu znajdują się darmowe kursy stworzone przez osoby z branży. Są one podzielone na kategorie dla użytkowników dopiero zaczynających naukę oraz dla takich, którzy posiadają już szerszą wiedzę w temacie. Wiedza jest tam przekazywana zarówno w czysto teoretycznej formie, jak i w formie ćwiczeń praktycznych, dzięki którym uczeń będzie mógł z łatwością zweryfikować swoje umiejętności. Znajdziesz tam kursy z podstaw elektroniki, lutowania, podstawy korzystania z minikomputera Arduino czy Raspberry Pi. 

Jak poradzić sobie z awarią dźwięku w laptopie?

0
Jak poradzić sobie z awarią dźwięku w laptopie?

Na laptopie pracujemy, czy też oglądamy filmy, bądź słuchamy muzyki. Jednak jak każdy inny sprzęt, ten także może ulec awarii, szczególnie często zdarzają się awarię dźwięku. Co w takiej sytuacji zrobić? Dzisiaj podpowiemy Wam kiedy konieczna jest naprawa komputerów przenośnych u profesjonalisty, a kiedy samodzielnie możecie sobie poradzić z taką awarią.

Telefon Pixel 4 – jak dobrać idealne etui?

0
Telefon Pixel 4

Nasze telefony są coraz cieńsze i smuklejsze, a co za tym idzie coraz droższe i cenniejsze. Tym bardziej bardziej ich upadek czy uszkodzenie będzie nas mocno bolało. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie telefon towarzyszy nam praktycznie 24 godziny na dobę, ryzyko utraty ulubionego modelu wzrasta. Żyjemy szybko i każdego dnia pędzimy z miejsca na miejsce… 

Warto pomyśleć o zakupie etui na telefon już dziś. Tylko w ten sposób zabezpieczymy nasze urządzenie przed szkodą, a dodatkowo spersonalizujemy jego wygląd. Jeśli jesteś posiadaczem modelu Pixel 4 – doradzimy Ci jakie etui wybrać! 

Różne rodzaje etui na telefon Pixel 4

W sklepach z akcesoriami GSM i elektroniką oraz komisach panuje obecnie moda na sprzedawanie etui do telefonów. Wszystko za sprawą rosnącej świadomości użytkowników oraz zwyczajnej chęci zadbania o swoje urządzenie. Zakup etui na telefony: Pixel 4, Samsunga Galaxy czy iPhone’a oraz inne modele to obecnie krok tak powszechny jak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na telefon. 

Wybór etui i case’ów na telefon jest ogromny. Sklepy prześcigają się w modelach, wzorach i kolorach osłonek na telefon. Do wyboru mamy etui silikonowe, skórzane, materiałowe, czarne, kolorowe i w kwiatki. Pytanie tylko jak od takiej ilości produktów nie zwariować? Podpowiadamy co warto kupić, a co lepiej omijać.  

Zalety zakupu etui na telefon Pixel 4 

Przy zakupie etui na telefon Pixel 4 lub jakiegokolwiek innego modelu, warto przede wszystkim patrzeć na właściwości, a nie na cenę. Nie bójmy się wydać ciut więcej i kupić etui od znanego producenta. Otrzymujemy wtedy gwarancję na produkt oraz wszystkie niezbędne certyfikaty. 

Etui na telefon Pixel 4 są bardzo wytrzymałe, wykonane z materiałów najwyższej jakości, odpornych na upadki, uderzenia, otarcia i inne zagrożenia mechaniczne. Wszystkie elementy etui są dobrze spasowane do telefonu, a otwory i wycięcia mają odpowiedni rozmiar i są rozmieszczone perfekcyjnie. Nie musimy się zatem obawiać, że po założeniu na nasz telefon etui, nie będziemy w stanie w pełni go obsługiwać. 

Entuzjastów fotografii w szczególności ucieszy to, że etui do Pixel 4 nie zakłóca w żaden sposób korzystania z aparatu i kamery, a także nie ogranicza dostępu światła do obiektywu. 

Na komfort użytkowania telefonu Pixel 4 w dedykowanym etui wpływa dobry kształt case’a, jego wykonanie z grubego, antypoślizgowego materiału oraz ergonomiczny, nie pogrubiający samego telefonu kształt.

Montaż i demontaż etui

Obie te czynności nie powinny sprawiać użytkownikowi problemu. Dobry case na telefon, to taki, który pasuje idealnie i jest ciasny, a jednocześnie łatwo go założyć i zdjąć. Jeśli etui jest zbyt twarde lub masz wrażenie, że jest zbyt wąskie nie zakładaj go na swój telefon! Możesz go wtedy uszkodzić. 

Zbyt luźne, wykonane z taniego materiału etui również nie spełni swojej funkcji i nie ochroni naszego telefonu. Upewnij się, że Twoje wymarzone etui na telefon nie będzie ograniczało jego podstawowych funkcji. Najważniejsze by zaprzyjaźnić się z wybranym etui i dopasować je zarówno do naszego telefonu jak i naszej osobowości. 

Jeśli szukasz wymarzonego etui na telefon Pixel 4, lubisz szybkie i skuteczne rozwiązania oraz zależy Ci na ofercie dopasowanej do Twoich potrzeb, koniecznie wejdź na stronę: YouTab.pl. To sklep z akcesoriami GSM dla tych, którzy nie lubią długo szukać. Przekonaj się już teraz!

5 smartfonów z najlepszą baterią

0
5 smartfonów z najlepszą baterią

Szczegółowy ekran czy płynność i szybkość działania to bez wątpienia jedne z najważniejszych cech, na które zwracamy uwagę przy wyborze smartfona. Cóż nam jednak po świetnych podzespołach, gdy krótko działająca bateria psuje wrażenia z użytkowania urządzenia? Są na szczęście smartfony, które oprócz dobrych podzespołów mogą poszczycić się również wytrzymałą baterią. 

 

Zapraszamy do naszego alfabetycznego zestawienia 5 telefonów z najbardziej wytrzymałą baterią.

 

Huawei P30 Pro

 

Nic dziwnego, że model ten dostał baterię o pojemności aż 4200 mAh. 6/8 GB RAM pozwala na utrzymanie w pamięci podręcznej naprawdę dużej liczby aplikacji. Wiele można na nim także zapisać. Jego dysk może pomieścić 128, 256 lub 512 GB danych. Wisienką na torcie jest szczegółowy wyświetlacz o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i przekątnej 6,47 cala.

 

iPhone Xr

 

Model Xr to świetny stosunek możliwości telefonu do wytrzymałości jego baterii. Bateria ma pojemność 2950 mAh. Wydaje się to mało na tle androidowej konkurencji, ale w przypadku smartfonów Apple trzeba pamiętać o lepszej optymalizacji oprogramowania, co przekłada się na czas działania. Wystarczy przypomnieć przykład sprzed kilku lat. Bateria iPhone 6s, mimo tylko 1715 mAh, działała dłużej niż w największym ówczesnym konkurencie, Samsung Galaxy S6 Edge z baterią o pojemności 2600 mAh. Jest to model polecany przez osoby zajmujące się na co dzień serwisem telefonów, jak technicy z AppleFix.

 

iPhone Xr jest dostępny w wersjach pamięci 64, 128 lub 256 GB. Aplikacje w pamięci podręcznej utrzymuje 3 GB RAM. Za szybkość działania odpowiada bardzo wydajny procesor Apple A12 Bionic. Do tego jest 6-calowy ekran o rozdzielczości 1792 x 828 pikseli.

 

Motorola Moto E5 Plus

 

Niedrogi telefon z bardzo wytrzymałą baterią. 2 GB lub 3 GB RAM nie powalają na kolana, podobnie jak 16 GB lub 32 GB wbudowanej pamięci na dane i procesor Qualcomm Snapdragon 425. Ekran telefonu mierzy 6 cali a jego rozdzielczość wynosi 1440 x 720 pikseli. 

 

Te skromne podzespoły wspiera za to ogromna bateria. Jej pojemność to aż 5000 mAh. Przeciętne podzespoły w połączeniu z czystym Androidem nie zużywają dużo energii. Przy tak pojemnej baterii Moto E5 Plus może działać naprawdę długo.

 

Samsung Galaxy Note 9

 

„Nadflagowiec” Samsunga najbardziej kojarzy się ze stylusem, który wyróżnia go na tle smartfonowej konkurencji. Mocne podzespoły, na które składa się 6/8 GB RAM, 128/512 GB miejsca na dane, procesor Exynos 9810 i ekran o przekątnej 6,4 cala rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli wspiera bateria o pojemności 4000 mAh.

 

Xiaomi Mi Max 3

 

Kolejna propozycja dla wszystkich, dla których mocna bateria jest równie ważna jak inne podzespoły. 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. Do tego dwie wersje z pamięcią na pliki użytkownika – 64 lub 128 GB. Procesor Snapdragon 636 zapewniający płynne działanie. Aż 6,9-calowy ekran o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. A energię temu dostarcza bateria o pojemności aż 5500 mAh.

Skórzane etui – czy warto?

0
Skóra Vintage

Inwestując w najnowsze modele telefonów komórkowych, zależy nam na tym, by służyły one niezawodnie przez najdłuższy możliwy okres. Ich ceny zazwyczaj plasują się na poziomie kilku tysięcy złotych, dlatego warto mieć pewność, że nie stracą one zbyt szybko swojego blasku i będą charakteryzować się bardzo wysokim poziomem niezawodności. Jak więc ochronić go przed matowieniem i zarysowaniami? Świetnym przykładem jest skórzane etui na Samsung Galaxy S9+, który cieszy się perfekcyjnymi opiniami użytkowników.

Dlaczego warto odpowiednio wcześnie nabyć takie akcesoria i kiedy to zrobić? Jaki model wybrać, by zagwarantował on najwyższy poziom zadowolenia? Zapraszamy po odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Skorzystajcie z naszego doświadczenia, które zdobywaliśmy przez wiele lat w branży telefonów komórkowych.

Skórzane, czy silikonowe – które etui na Samsung Galaxy S9+ będzie lepsze?

To zależy. Skórzane etui na Samsung Galaxy S9+ to bardzo elegancki produkt, który bez wątpienia spełni oczekiwania osób dojrzałych. Silikonowy case często oferuje zdobienia, które znacznie lepiej sprawdzą się wśród młodzieży. Oczywiście w obydwu przypadkach mogą pojawić się odmienne potrzeby. Pamiętajcie jednak o tym, by dopasować produkt nie tylko do siebie, ale również do sytuacji.

Po co nam etui?

Kiedy wkładamy telefon do kieszeni lub torby, automatycznie ma on kontakt z materiałem. Kiedy używamy go podczas surfowania po sieci lub kontaktu z bliskimi, ma on stały kontakt ze skórą i potem. Jeżeli zapomnimy odizolować go od twardych przedmiotów, jak klucze, czy chociażby portfel z metalowymi elementami, możemy spodziewać się tego, że na obudowie pojawi się bardzo duże zarysowanie. Tarcie i pot będą powodować dodatkowo matowienie obudowy i ścieranie lakieru, przez co aparat już po kilku miesiącach straci swój blask. Warto więc zainwestować w skórzane etui na Samsung Galaxy S9+. Dzięki niemu nawet po bardzo długim czasie, smartfon wciąż będzie prezentować się jak nowy!

Jaki model etui wybrać?

Wszystko w głównej mierze zależy od Waszego indywidualnego stylu. Jeśli jesteście młodymi użytkownikami, czasem warto postawić na coś bardziej młodzieżowego. Jeżeli jednak zaliczacie się do grupy osób dojrzałych, które potrzebują wyposażenia z klasą, skórzane etui na Samsung Galaxy S9+ stanowi doskonały wybór. Łączy ono nie tylko wytrzymałość z elegancją, ale również komfort i niezawodność, dzięki czemu będzie prezentować się idealnie przez bardzo długi czas. W końcu wysokogatunkowe materiały mają ogromne znaczenie.

ZOBACZ TEŻ